Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

SPRZĄTAMY! RUSZA AKCJA CZYSZCZENIA MIASTA

2020-04-08

W obliczu epidemii wyjątkowej wagi nabierają wiosenne porządki na miejskich skwerach, ulicach i placach. Każdy papierek, każda foliowa rękawiczka mogła zostać skażona poprzez wcześniejszy kontakt z nosicielem wirusa. W sprawnym i, co równie ważne, bezpiecznym dla pracowników służb komunalnych sprzątaniu pomoże nowa maszyna zakupiona przez miejską firmę MZBM sp. z o.o.

SPRZĄTAMY! RUSZA AKCJA CZYSZCZENIA MIASTA

Urządzenie już można spotkać na ulicach miasta, a po fazie testów – już w najbliższych dniach – wejdzie ona do regularnej służby.

 

Nowoczesny sprzęt, pochodzący od wiodącego dostawcy tego typu urządzeń firmy KUBOTA, łączy funkcję kosiarki i zamiatarki. Posiada szczotkę czyszczącą z pojemnikiem na odpady oraz zraszacz. Zamontowano w nim również kosiarkę międzyosiową. Dzięki uniwersalnemu wyposażeniu znakomicie sprawdza się przy sprzątaniu ulicy czy chodnika, jak i w związku z pielęgnacją terenów zielonych, np. skwerów.

 

Nawigowana z pozycji kierowcy maszyna pozwala utrzymać uliczną infrastrukturę w czystości i porządku w sposób „bezdotykowy”,  bez bezpośredniego kontaktu osoby sprzątającej z nieczystościami. Ma to szczególne znaczenie w związku z epidemią i ryzykiem przenoszenia się zarazka m.in. poprzez wyrzucane przez nas odpady. Na niektórych powierzchniach koronawirus potrafi utrzymywać się nawet przez kilka dni.

 

Gruntowne sprzątanie ulic i skwerów to kolejne działanie miasta mające na celu zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Pyskowic. Z tych samych względów prowadzona jest akcja dezynfekcyjna, obejmująca ławki i wiaty autobusowe.  Firma komunalna MZBM-TBS sp. z o.o. od  trzech tygodni w zarządzanych przez siebie budynkach gminnych i wspólnotach mieszkaniowych prowadzi również odkażanie klatek schodowych.

 

Jednocześnie jeszcze raz apelujemy o niewyrzucanie zużytych rękawiczek  jednorazowych, gdzie popadnie. Jeżeli nie wylądują w koszach na śmieci, z narzędzia ochrony mogą stać się zagrożeniem. Niestety, bardzo dużo tego typu odpadów, potencjalnie skażonych wirusem, zalega na ulicach i trawnikach. Pamiętajmy, by chroniąc siebie, nie stwarzać zagrożenia dla innych.   

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę