SPRZĄTAMY! RUSZA AKCJA CZYSZCZENIA MIASTA

2020-04-08

W obliczu epidemii wyjątkowej wagi nabierają wiosenne porządki na miejskich skwerach, ulicach i placach. Każdy papierek, każda foliowa rękawiczka mogła zostać skażona poprzez wcześniejszy kontakt z nosicielem wirusa. W sprawnym i, co równie ważne, bezpiecznym dla pracowników służb komunalnych sprzątaniu pomoże nowa maszyna zakupiona przez miejską firmę MZBM sp. z o.o.

SPRZĄTAMY! RUSZA AKCJA CZYSZCZENIA MIASTA

 

 

 

Urządzenie już można spotkać na ulicach miasta, a po fazie testów – już w najbliższych dniach – wejdzie ona do regularnej służby.

 

Nowoczesny sprzęt, pochodzący od wiodącego dostawcy tego typu urządzeń firmy KUBOTA, łączy funkcję kosiarki i zamiatarki. Posiada szczotkę czyszczącą z pojemnikiem na odpady oraz zraszacz. Zamontowano w nim również kosiarkę międzyosiową. Dzięki uniwersalnemu wyposażeniu znakomicie sprawdza się przy sprzątaniu ulicy czy chodnika, jak i w związku z pielęgnacją terenów zielonych, np. skwerów.

 

Nawigowana z pozycji kierowcy maszyna pozwala utrzymać uliczną infrastrukturę w czystości i porządku w sposób „bezdotykowy”,  bez bezpośredniego kontaktu osoby sprzątającej z nieczystościami. Ma to szczególne znaczenie w związku z epidemią i ryzykiem przenoszenia się zarazka m.in. poprzez wyrzucane przez nas odpady. Na niektórych powierzchniach koronawirus potrafi utrzymywać się nawet przez kilka dni.