Świat książek i bibliotek - zapraszamy w podróże po dziecięcej literaturze

2021-05-17

Urząd Miasta Pyskowice wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną zaprasza na wirtualne wycieczki po bibliotekach trzech miast partnerskich naszego samorządu. Filmowe spotkania z niemiecką, francuską i ukraińską kulturą słowa powstały w ramach projektu „Wirtualnie też fajnie”, który posiada dofinansowanie ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu z programu Partnerstwo dla Książki 2021. Samorząd Pyskowic jest partnerem przedsięwzięcia.

Projekt „Wirtualnie też fajnie” to cykl spotkań online z autorami literatury dziecięcej, którego celem jest animowanie czytelnictwo wśród najmłodszych. Do tej pory w roli gości wystąpili już Anna Onichimowska, Grzegorz Kasdepke oraz Tomasz Samojlik. Warto dodać, że wszystkie materiały posiadają transkrypcję w języku migowym.

Uczestnicy dzięki formule online mogą też już zwiedzić biblioteki dziecięce w miastach partnerskich Pyskowic z Ukrainy, Francji i Niemiec oraz Muzeum Książki Dziecięcej Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Gdzie można obejrzeć filmy? Dostępne są do czerwca na stronie https://www.bibliotekapyskowice.pl/projekty, na kanale youtube oraz na profilu społecznościowym Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zapraszamy!