ŚWIĘTO MIASTA, CZYLI TRZY DNI DOBREJ ZABAWY

2008-06-16

Dni Miasta i Rodziny to impreza plenerowa wpisana już na stałe w kalendarium wydarzeń kulturalnych Pyskowic. Dzięki bogatemu i różnorodnemu programowi, pięknej pogodzie oraz wspaniałej publiczności trzy dni pyskowickiego święta upłynęły na fantastycznej zabawie. Fotorelacja - piątek. Fotorelacja - sobota. Fotorelacja - niedziela.

Święto rozpoczęło się paradą przedszkolaków ulicami miasta, podczas której na Rynku burmistrz Wacław Kęska wręczył dzieciom klucz do bram miasta i przekazał władzę. Impreza pełną parą ruszyła w piątek o 16.00 – rozegrane zostały zawody o Puchar Polski STRONG MANÓW, wygrane przez Lubomira Libackiego. Wieczór zakończył się rewelacyjnym prawie 2-godzinnym koncertem zespołu Łzy. Ania Wyszkoni popisała się nie tylko świetnym wokalem, ale również fantastycznym kontaktem z kilkutysięczną publicznością.

Niemniej atrakcyjna była sobota: występ utytułowanych MOKiS-owskich zespołów, koncert scholi Cantamus Domino oraz pokazy Taekwon-do przyciągnęły tłumy. Całości dopełniły koncert gwiazdy – rosyjskiego zespołu BUM, który przebojem „Kanikuły” rozbawił i porwał publiczność, a także bardzo w Pyskowicach oczekiwany spektakl uliczny GENESIS w wykonaniu Teatru A z Gliwic.

Piękna pogoda i publiczność dopisała również w niedzielę, a koncert zakopiańskiego zespołu Turnioki, humor kabaretu Klika i przeboje zaśpiewane przez Pawła Olendra, Marcina Kątnego czyli Tenors wiht a capital 3 – koncert poprowadzony przez Sebastiana Raka, a także występ zespołów Mythos i D-Bomb, sprawiły, że IX Dni Rodziny i XXIII Dni Pyskowic na długo pozostaną w naszej pamięci.

Przy świetnej zabawie czas biegnie szybko, w niedzielny wieczór władzę odzyskał burmistrz, któremu dzieci zwróciły klucz.