Trwają matury w "Konopnickiej"

2020-06-23

Pandemia odciska piętno na niemal każdym aspekcie naszego życia. Nie inaczej stało się z maturami. Rozpoczęły się 8 czerwca, czyli z przeszło miesięcznym przesunięciem. Na egzaminach obowiązuje reżim sanitarno – epidemiczny. Wszystko po to, by chronić młodzież, członków komisji nadzorujących i personel szkół przed wirusem. Jak wygląda przebieg matur w Zespole Szkół im.M.Konopnickiej w Pyskowicach?

Trwają matury w "Konopnickiej"

W dniach 8 - 10 czerwca odbyły się egzaminy z przedmiotów obowiązkowych. Język polski zdawało   36 maturzystów (w tym 30. tegorocznych abiturientów liceum), a matematykę 48. Egzamin z języka obcego pisało 32 uczniów, w tym 22 z języka angielskiego, a 10 z języka niemieckiego.

 

Oprócz przedmiotów obowiązkowych maturzyści wybierają  jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym. W „Konopnickiej” najchętniej  wybierany był język polski (13 osób), a za nim język angielski (9 osób), biologia (8 osób), geografia (8 osób). Najmniej osób przystąpiło do matury na poziomie rozszerzonym z języka niemieckiego (4 osoby), historii (2 osoby), chemii (1 osoba) i matematyki (1 osoba).

 

W związku z rygorami sanitarnymi nad prawidłowością egzaminów czuwają aż 22 zespoły  nadzorujące. Dwóch uczniów z przyczyn zdrowotnych nie przystąpiło do egzaminu aktualnie, dla nich przewidziano termin dodatkowy, w pierwszej połowie lipca br.