Tryptyk Powstańczy. Zapraszamy na megawidowisko z okazji stulecia III Powstania Śląskiego

2021-06-22

Na finał Metropolitarnych Obchodów 100. rocznicy III Powstania Śląskiego w piątek, 25 czerwca, o godz. 21:00 na bytomskim Rynku odbędzie się widowisko multimedialne, z udziałem 500-osobowego zespołu artystów z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w inscenizacji i reżyserii Karoliny Widery. Zapraszamy mieszkańców Pyskowic. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście - również przed ekrany komputerów, bo wydarzenie będzie transmitowane w internecie.

„Tryptyk Powstańczy – Pamięć Ziemi” składa się z trzech części i prologu. To widowisko, w którym śpiew, muzyka, taniec i sztuka wizualna przeprowadzą widza przez wzruszającą opowieść o poświęceniu, miłości do rodziny i śląskiej ziemi. Motywem spajającym poszczególne części koncertu jest narracja przedstawiająca historię regionu, prowadząca słuchacza do sedna - 100. rocznicy III Powstania Śląskiego.

Widowisko będzie streamingowane na Facebooku i kanale YouTube Bytomskiego Centrum Kultury i miasta Bytom oraz udostępnione w internecie przez 24 godziny od zakończenia. Link do transmisji będzie udostępniony na stronach miasta Bytom oraz pozostałych miast Metropolii. Znajdzie się również na stronie www.pyskowice.pl oraz Facebooku miasta Pyskowice.

Organizatorami wydarzenia są gmina Bytom wraz z Bytomskim Centrum Kultury oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Polecamy!