Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

ULGI DLA PYSKOWICKICH PRZEDSIĘBIORCÓW

2020-04-09

Pyskowice nie zostawiają lokalnych przedsiębiorców – najemców  gminnych lokali użytkowych stanowiących własność gminy Pyskowice bez pomocy w tych trudnych czasach. Burmistrz Miasta Pyskowice zdecydował o wprowadzeniu programu wsparcia dla firm, które w związku z epidemią koronawirusa utraciły klientów, zlecenia, dochody lub zostały zmuszone do zawieszenia działalności. Z obniżki lub całkowitego umorzenia czynszu (bez kosztów eksploatacyjnych) będą mogli skorzystać najemcy komunalnych lokali użytkowych, których działalność została dotknięta konsekwencjami epidemii, w szczególności najemcy salonów fryzjerskich, kosmetycznych, handlu detalicznego i sklepów, które z uwagi na wprowadzone ograniczenia nie mogą prowadzić normalnej działalności.

ULGI DLA PYSKOWICKICH PRZEDSIĘBIORCÓW

Obniżki mogą być udzielane począwszy od dnia 1 kwietnia 2020 roku do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

 

  • Przedsiębiorcy branż, którzy zgodnie z przepisami prawa mają lub będą mieli zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, wynajmujący lokale użytkowe stanowiące własność gminy Pyskowice, mogą składać wniosek o umorzenie należności czynszowych w całości.
  • Przedsiębiorcy, których działalność nie jest lub nie będzie zakazana zgodnie z przepisami prawa, wynajmujący lokale użytkowe stanowiące własność gminy Pyskowice mogą składać wniosek o umorzenie należności czynszowych w wysokości 50% jeżeli obroty przedsiębiorcy spadły o co najmniej 50%.
  • Inni przedsiębiorcy, którzy zawiesili działalność gospodarczą a ich działalność nie jest lub nie będzie zakazana zgodnie z przepisami prawa, wynajmujący lokale użytkowe stanowiące własność gminy Pyskowice mogą składać wniosek o umorzenie należności czynszowych w wysokości 30%.

 

Ulgi będą udzielane najemcom na ich wniosek, w którym powinny zostać przedstawione informacje uzasadniające jego złożenie wraz z załącznikami tj:

- formularzem informacji przedstawionych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19,

- dokumenty/ sprawozdania finansowe z prowadzonej działalności gospodarczej za okres styczeń, luty, marzec 2020 – przedstawione z rozbiciem na miesiące,

- dokumenty/ sprawozdania finansowe z prowadzonej działalności gospodarczej obrazującej utratę płynności finansowej w okresie za który ma zostać przyznana ulga.

 

Zmiana czynszu w wyniku dokonanej obniżki nie będzie stanowić zmiany umowy najmu i następować będzie w formie jednostronnego oświadczenia woli.

Wniosek należy złożyć należy drogą elektroniczną na adres: info@pyskowice.pl

 Więcej informacji na temat ulgi w zakładce KORONAWIRUS/WAŻNE INFORMACJE/ULGI DLA PYSKOWICKICH PRZEDSIĘBIORCÓW

 

 

 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę