Ulicami Pyskowic pobiegł Mamut i Mamutki

2022-09-21

Ponad 0,5 tys. osób przyciągnęły w minioną sobotę biegi uliczne dla dorosłych i dzieci. We właściwym II Pyskowickim Biegu Mamuta uczestniczyło 164 sportowców (w tym 27 w zawodach nordic walking, a na stracie jego młodszego brata – biegu „Małe Mamuty” – około 350 najmłodszych. Impreza nabrała międzynarodowego charakteru, a to za sprawą uchodźców z Ukrainy. W klasyfikacji generalnej triumfowali właśnie przedstawiciele tego doświadczanego przez wojnę narodu. 

Pojawił się w naszym mieście dwa lata temu i po okresie przymusowej, covidowej, hibernacji powrócił. I edycja była nie lada wydarzeniem dla fanów biegania, bycia fit i sportowej rywalizacji. 17 września mieli oni podobną okazję. II Pyskowicki Bieg Mamuta sprawił, że dość chłodna i słotna sobota nabrała gorącej atmosfery. Emocje i duch sportowej rywalizacji unosiły się nad stadionem piłkarskim przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego, gdzie bieg miał swój początek i koniec oraz na całej trasie zawodów.

Na starcie biegu głównego, o dystansie 10 km, pojawiło się 137 zawodników, 27 zmierzyło się na trasie o długości 4 km, a około 350 dzieci wzięło udział w biegach "Małe Mamuty".

W klasyfikacji genralnej kobiet najlepsza była Maryna Nemczenko z Charkowa (reprezentująca klub Achilles Leszno, za nią uplasowała się Patrycja Rębisz z Raciborza (TL Pogoń Ruda Śląska), a brąz wywalczyła Judyta Rębisz z Raciborza (TL Pogoń Ruda Śląska). Wśród mężczyzn zwyciężył Mykola Mewsza z Charkowa, drugi był Serhii Shevchenko, a trzeci Piotr Lupa z Dąbrowy Górniczej reprezentujący Kosek Team. Zawodnicy z Pyskowic zdominowali natomiast podium w kategorii mężczyzn do lat 20.

Z tabelą wyników można zapoznać się pod tym linkiem. Pełne zestawienie będzie dostępne już niebawem na  stronie www.biegmamuta.pl.