Młodzieżowa Rada Miasta Pyskowice

Plakat nabór do Młodzieżowej Rady Miasta Pyskowice

Zapraszamy młodych mieszkańców do pracy w Młodzieżowej Rady Miasta Pyskowice. To szansa, by podzielić się swoimi pomysłami, pasją oraz energię na rzecz naszej społeczności. Jeżeli chcesz być głosem swoich rówieśników i wspólnie kreować najbliższe otoczenie, to teraz jest właściwy moment. Jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie, serdecznie zapraszamy do zgłoszenia kandydatury.

 

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i przynieś do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 3 pok. 101 (Biuro Obsługi Interesanta) do dnia 5 lipca 2024r. do godz. 12:30.

 

W skład Rady wchodzi 8 członków, a druga kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Pyskowice rozpocznie się 1 września 2024r. i zakończy 31 sierpnia 2025r.

Kandydatami na radnych Młodzieżowej Rady Miasta Pyskowice mogą być osoby:
1) których miejscem zamieszkania jest Miasto Pyskowice;
2) które w dniu wyborów będą uczniami szkoły ponadpodstawowej, z wyłączeniem szkoły dla dorosłych;
3) które nie posiadają mandatu radnego: gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego.
Zgłoszenia dokonuje się w formie pisemnej: każde zgłoszenie wymaga poparcia 10 osób:
1) których miejscem zamieszkania jest Miasto Pyskowice;
2) które w dniu wyborów będą uczniami szkoły ponadpodstawowej, z wyłączeniem szkoły dla dorosłych.

 


 

Grupa ośmiu młodych osób w sali konferecyjnej, ustawiona w półkolu

5 grudnia 2023r. rozpoczęła pracę pierwsza w historii Pyskowic młodzieżowa rada miasta (kadencja od dnia 1 grudnia 2023r. do dnia 31 sierpnia 2024r.). Jej członkowie w obecności burmistrza Adama Wójcika, przewodniczącej rady miejskiej Jolanty Drozd oraz radnych złożyli uroczyste ślubowanie oraz wybrali swoje prezydium. Przewodniczącym został Bartosz Biegański, a wiceprzewodniczącą Julia Skwarkowska. Młodzieżowa Rada Miasta Pyskowice (MRMP), to kolejna, po radzie seniorów, reprezentacja środowiskowa w przestrzeni naszego samorządu.

MRMP będzie głosem młodego pokolenia w lokalnych sprawach. Ma za zadanie angażować się w kwestie istotne dla młodych, inicjować, promować oraz realizować działania na rzecz młodzieży o charakterze społecznym, edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, rekreacyjnym, ekologicznym i charytatywnym, a także reprezentować młodzież w rozmowach z samorządem Pyskowic.

W skład MRMP oprócz osób z prezydium weszli również: Magdalena Bembenek, Jakub Kazanców, Kornelia Kowal, Kyrylo Lytvynenko, Maja Madejewska i Adrian Zygmunt.

Gratulujemy nowym radnym i życzymy wiele zapału, pomysłów i owocnych działań.