UWAGA! JUŻ OD SOBOTY DALSZE ZMIANY W ROZKŁADZIE KOLEI ŚLĄSKICH

2020-04-10

 

 

 

Należące do samorządu województwa śląskiego Koleje Śląskie, które w związku z epidemią koronawirusa już w poprzednich tygodniach ograniczyły liczbę kursujących pociągów, od soboty wprowadzą skorygowany rozkład jazdy – mający lepiej odpowiadać potrzebom podróżnych. Finalnie rozkład jazdy od 11 kwietnia w dni robocze będzie miał o trzy pociągi więcej niż obecnie.

 

 

 

UWAGA! JUŻ OD SOBOTY DALSZE ZMIANY W ROZKŁADZIE KOLEI ŚLĄSKICH

 

 

 

W zaktualizowanym rozkładzie jazdy część pociągów zostanie odwołana lub będzie kursować w skróconej relacji, część kursów zostanie jednak przywrócona.

 

Zmiany będą dotyczyły kursowania pociągów już w okresie świątecznym. W poniedziałek wielkanocny obowiązywał będzie rozkład jazdy jak w dni wolne, jednak są przypadki, że pociąg weekendowy w tym akurat dniu nie będzie kursował. Dlatego przed planowaniem podróży na ten okres zalecamy dokładne sprawdzenie rozkładu jazdy.

 

Przewoźnik stara się jednocześnie utrzymywać możliwie pełną ofertę. Na swej kluczowej linii S1 Gliwice - Katowice - Częstochowa w dni robocze wysyła obecnie między Gliwicami i Katowicami 30 par pociągów.

 

Aktualny rozkład Kolei Śląskich dostępny jest tutaj. Można też zadzwonić na infolinię pod numer 32 428 88 88. Spółka zapewnia, że obsługa telefoniczna pracuje w zwiększonym  składzie.

 

Więcej na temat zmian w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich w zakładce KORONAWIRUS - WAŻNE INFORMACJE.