W głównej roli „Rocznik Miasta Pyskowice 2021”

2021-12-13

Jest pachnący świeżością, o idealnych proporcjach, miły w dotyku, przyjemny w obcowaniu, a przede wszystkim – o przebogatym wnętrzu. Ledwo przyszedł na świat, a już witany był niczym celebryta. Premiera „Rocznika Miasta Pyskowice 2021”, bo o nim mowa, w ubiegły piątek zgromadziła znamienitych gości, a o przyjemną atmosferę zadbał Jazz Bar Band. Wszyscy bawili się świetnie.

Na zdjęciu widoczny Rocznik Miasta Pyskowice 2021, w tle choinka

Przy okazji narodzin „Rocznika Miasta Pyskowice 2021” świętowano również urodziny jego o rok starszego brata. W ubiegłym roku rygory sanitarnie nie pozwoliły na podobną uroczystość. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu spotkali się twórcy obu tomów oraz ojcowie chrzestni wydawnictwa. Był Adam Wójcik, burmistrz naszego miasta, był Piotr Kunce, wicebumistrz Toszka, któremu z kolei tamto miasto zawdzięcza swój „Rocznik”, stanowiący inipirację dla publikacji samorządu Pyskowic. Był radny Błażej Kupski, który zabiegał o przeszczepienie inicjatywy Toszka na grunt Pyskowic. Byli też inni przedstawiciele naszego samorządu: sekretarz miasta Agnieszka Kazubek, wiceprzewodniczący rady miejskiej Krzysztof Łapucha, radni, szefowie placówek oświatowych i instytucji kultury z Pyskowic i gmin ościennych.

W głównej roli występował jednak on – „Rocznik” – i autorzy obu jego tomów. Każdemu z osobna podziękowania w imieniu samorządu złożył burmistrz Pyskowic oraz wiceprzewodniczący rady miejskiej.

Spotkanie umilił gościom klimatyczny występ zespołu Jazz Bar Band.

Uroczystą premierę zorganizował Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.