Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

W SZPITALU W PYSKOWICACH DZIAŁA ODDZIAŁ ANTYCOVIDOWY. POMÓŻMY!

2020-11-25

W naszym mieście, w Szpitalu Sp. z o.o. w Pyskowicach, otwarto oddział dla chorych na COVID-19. Z pomocy i opieki lekarskiej mogą korzystać również nasi mieszkańcy.  Są „covidowe” łóżka, instalacje do podawania tlenu przy każdym z nich,  śluzy dezynfekcyjne, respiratory, urządzenia do podtrzymania oddychania. Niektórych rzeczy jednak brakuje. Potrzeba nowych, fabrycznie zapakowanych, ręczników i pościeli, pieluchomajtek oraz kosmetyków nawilżających. Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą przynosić dary do końca grudnia do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.  A my przekażemy je we właściwe ręce.   

Zdjęcie 13 łóżek covidowych przekazanych szpitalowi w Pyskowicach przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Organizacja oddziału, z dwoma stanowiskami respiratorowymi na 23 łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem, przebiegła, zgodnie w wymogiem sytuacji, błyskawicznie. W ciągu jednego tygodnia przebudowano połowę oddziału wewnętrznego. Powstały śluzy „czyste” i „brudne”, pełne zaplecze sanitarne, system wentylacji ze stałym odciągiem z każdego pomieszczenia, a co najważniejsze - instalacja tlenowa zasilana ze zbiornika we wszystkich salach. W każdej z nich jest również system umożliwiający komunikację głosową w obydwie stron. Wczoraj, 24 listopada, z samego rana do oddziału trafiło 13 bardzo nowoczesnych łóżek od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W drodze są jeszcze materace ze Szwecji.

 

Wiele udało się zrobić w krótkim czasie. Niekiedy daje się jednak we znaki niedobór środków higieny i czystości, które w obecnej sytuacji zużywane są ponad miarę. Jak informuje zarząd Szpitala w Pyskowicach sp. z o.o. w każdej ilości przydadzą się nowe ręczniki i pościele, pieluchomajtki oraz kosmetyki nawilżające dla personelu.


Wychodząc naprzeciw w akcję pomocy włącza się pyskowicki samorząd. Od dzisiaj, 25 listopada, do końca grudnia w godzinach pracy Urzędu Miejskiego (jesteśmy czynni codziennie w dni powszednie od 7.30 do 15.30, za wyjątkiem czwartków, kiedy zamykamy się o 17.30) z godzinną przerwą na dezynfekcję (do 30.11 w godzinach od 12.45 do 13.45, a w grudniu w porze 12.00 – 13.00) przyjmowane będą rzeczy dla szpitala. Prosimy, by wsparcie odpowiadało określonemu wyżej asortymentowi. Zbiórka będzie prowadzona na parterze, w specjalnie oznaczonym miejscu.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę