W tym roku na cmentarzu komunalnym powstanie kolumbarium

2022-02-02

Na nekropoliach, również tych mniejszych, przybywa kolumbariów. Tego typu obiekt powstanie również na cmentarzu miejskim przy ul.Poznańskiej. Budowa zbiorowego grobowca urnowego wraz zagospodarowaniem terenu wokół kosztować będzie budżet Pyskowic 230 520 zł.

Na nowy obiekt cmentarny złożą się cztery bloki o wysokości 2 metrów, długości 3,5 metra i grubości 1,35 m każdy. Łączna długość budowli z niszami w trzech rzędach wyniesie więc 14 metrów. Pojedynczy segment będzie mógł pomieścić 30 urn, w sumie będzie więc 120 nisz.

Całość zostanie wykonana z cegły klinkierowej w kolorze szarym, a konstrukcja zostanie przykryta szlifowaną płytą z czarnego granitu. Prace nie obejmują wykonania tablic nagrobnych, które zakup należeć będzie do osób dokonujących pochówku.

Kolumbarium usytuowane zostanie w sąsiedztwie kaplicy cmentarnej, prostopadle do istniejącej alei. Wokół pojawią się obrzeża i chodniki z kostki betonowej oraz osiem żeliwnych ławek z drewnianymi siedziskami.

Przetarg na wykonanie grobowca wygrała firma Mes Group sc. Jarosław Florczyk, Albert Stajno z Tarnowskich Gór. Na zrealizowanie umowy ma czas do 20 września br.