Weekend ze św. Mikołajem. Zapraszamy na świąteczny festyn

2022-11-28

Wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz parafią św.Mikołaja zapraszamy na Festyn Świętego Mikołaja. Odbędzie się on w najbliższą sobotę oraz niedzielę na placu przy kościele pod wezwaniem patrona wydarzenia.

Dwudniowe świętowanie rozpocznie się 3 grudnia o godz.15.30.wraz z otwarciem kiermaszu Pół godziny później na scenę wyjdą laureaci XVI Wojewódzkiego konkursu kolęd, pastorałek i pieśni zimowych. Po nich, o godz.17.30, wystąpi chór Brevis z Tarnopola, a na zakończenie przyjdzie kolej na muzykowanie z Marcinem Kowarszem.

Największe emocje dla najmłodszych czekają w niedzielę. 4 grudnia ok. godz. 16.30 nasze miasto odwiedzi św.Mikołaj wraz z programem Zaczarowana Kraina Lodu. Kramy i stragany w ten dzień będą czynne od 15.00. Bezpośrednio przed wizytą niezwykłego gością wystąpi Zespół Wokalny TimbRe, zaś po niej - Zespół Wokalny LALALA. Na finał festynu zaplanowano koncert grupy Arkadia Band oraz losowanie nagród.

Jak co roku nie zabraknie stoisk z piernikami i innymi bożonarodzeniowymi smakołykami, gastronomią, upominkami i rękodziełem świątecznym.

Zapowiadają się dwa wspaniałe dni w świątecznym klimacie.