Węgiel dla mieszkańców – termin składania wniosków i inne ważne informacje

2022-11-23

Osoby zainteresowane zakupem węgla w preferencyjnej cenie proszone są o złożenie wniosku do 2 grudnia 2022 r. Termin ten dotyczy zakupu 1,5 t węgla do 31 grudnia 2022 r.

hałda węgla

Wnioski przyjmowane są w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3 oraz elektronicznie, przez platformę e-PUAP (wykorzystując pismo ogólne). Formularz wraz z klauzulą informacyjną RODO dostępny jest w BOI oraz na stronie www.pyskowice.pl w tym miejscu: link do wzoru.

Osoby chętne do nabycia kolejnej partii węgla po 1 stycznia 2023 r. będą zobowiązane do złożenia kolejnego wniosku po 1 stycznia 2023 r.

Informujemy również, że na końcowej prostej jest dopinanie ostatnich formalności związanych z obsługą sprzedaży. Wszystko wskazuje, że dystrybucja węgla zostanie powierzona firmie Romax z Sośnicowic. Po stronie mieszkańca będzie leżeć transport paliwa. Będzie istniała możliwość sprowadzenia węgla ze składu w Sośnicowicach we własnym zakresie lub też zamówienia dowozu w cenie 6,15 zł/kilometr, czyli ok. 100 – 120 zł.

Uwaga! Zamówienie dostawy będzie możliwe dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku oraz uiszczeniu należności za zakup węgla. Cena to 1 700 zł za tonę.