Wieczór ze św. Cecylią i muzyką kościelną

2023-11-16

Święta Cecylia jest patronką organistów, lutników, chórzystów i zespołów wokalno – instrumentalnych. Poświęcone jej uroczystości są okazją do spotkań z muzyką kościelną. Nie inaczej będzie 26 listopada. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Stacja Pyskowice i parafią Matki Boskiej Nieustającej Pomocy zapraszamy na godz.17.00 na „Wieczór św. Cecylii”, który poprzedzą warsztaty muzyczne.

Element dekoracyjny

W trakcie wydarzenia wystąpi chór warsztatowy, Gliwicki Zespół Chorałowy oraz pyskowicki zespół Przebudzenie. Będzie można również wysłuchać improwizacji organowych w wykonaniu lokalnych muzyków kościelnych. Wieczór pełen wrażeń poprzedzą warsztaty z chorału gregoriańskiego, w których wezmą udział m.in. lokalne schole parafialne. Na zajęcia zapraszamy również wszystkich chętnych spoza scholi.
Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do 21 listopada poprzez fanpage Stowarzyszenia Stacja Pyskowice lub na adres mailowy (link): stowarzyszeniestacjapyskowice@gmail.com.

„Wieczór św. Cecylii” oraz warsztaty realizowane są przez Stowarzyszenie Stacja Pyskowice w ramach projektu „Średniowieczna jesień na Starej Banie” dofinansowanego z budżetu miasta Pyskowice.