Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Pyskowicach już gra!

2023-01-12

Wprawdzie do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pozostało jeszcze trochę czasu, ale akcja już nabrała rozpędu. Trwa zbiórka poprzez eSkarbonkę, trwa rejestracja do 1.Pyskowickiego Biegu „Policz się z cukrzycą”.

Kolorowe, tęczowe logo Wielkiej Oekiestry Świątecznej Pomocy, z napisem 31 finał, sztab w Pyskowicach

31.finał WOŚP zaplanowano na weekend 28-29 stycznia. W tym roku po raz pierwszy orkiestra gra dla pacjentów w różnych kategoriach wiekowych. Celem zbiórki jest wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy. Szybsza diagnostyka to lepsza terapia poprzez sprawne wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Nie trzeba czekać do końca stycznia, by włączyć się do akcji. Już dzisiaj można dołożyć swoją cegiełkę do walki z sepsą. Pod adresem https://eskarbonka.wosp.org.pl/f435np działa już eSkarbonka pyskowickiego sztabu WOŚP. Wynik na 11 stycznia to ponad 2,5 tys. zł! Aby pobić zeszłoroczny rekord zachęcamy do wpłat, udostępnień i lajków.

W tym roku pyskowicki sztab WOŚP połączył siły z ekipą Night Runners Pyskowice oraz Stowarzyszeniem Stacja Pyskowice tworząc oficjalny 1. Pyskowicki Bieg "Policz się z cukrzycą". Wydarzenie odbędzie się w dniu wielkiego finału WOŚP, 29 stycznia br. o godzinie 12:30 na stadionie sportowym przy ul. Gen. Sikorskiego 79. Organizatorzy zapraszają małych i duży, również miłośników nordic walking. Zapisy oraz regulamin biegu dostępne są na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/7767.html. Czas na zapisy mija 24 stycznia.

Grajmy z Orkiestrą, wygrajmy z sepsą!