Wigilia dla samotnych

2020-12-15

Z powodu pandemii koronawirusa nie będzie w tym roku tradycyjnej wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i w trudnej sytuacji. Mimo trudnego okresu udało znaleźć się pomysł na to, by pokazać ludziom potrzebującym, że ktoś o nich pamięta, że obok jest ktoś życzliwy, że mogą liczyć na wsparcie drugiego człowieka.

Kiedyś każdego roku spotkania opłatkowe odbywały się w Restauracji „Pod Ratuszem", a w ostatnich latach w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu. Wówczas życzenia składał Burmistrz Miasta Pyskowice oraz duchowni z pyskowickich parafii. Na stole zawsze gościły tradycyjne potrawy wigilijne.

W tym roku tradycyjne spotkanie zostanie  zastąpione roznoszeniem potraw wigilijnych: barszczu z uszkami, ryby, kapusty, pierogów z kapustą i grzybami, krokietów, kompotu z suszu. Każdy kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzyma.

W organizację tego wigilijnego przedsięwzięcia, oprócz Urzędu Miejskiego, włączyły się pyskowickie parafie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Potrawy zakupione zostaną u lokalnych przedsiębiorców, którzy złożyli najkorzystniejszą ofertę cenową. Rozwożeniem posiłków w przeddzień wigilii i dzień później zajmie się Stowarzyszenie „Ludzie Miasta" oraz radni miejscy.