WOŚP w Pyskowicach znów zagrała koncertowo!

2024-01-30

Niemożliwe stało się faktem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Pyskowicach kolejny raz z rekordem. Mieszkańcy wrzucili do puszek, wylicytowali, wpłacili przez e-skabronkę prawie ponad 131 tys. zł, czyli poprawili wynik z ubiegłego roku o 9 tys.zł. O kilka poziomów podniósł sobie poprzeczkę burmistrz Adam Wójcik jako wolontariusz – do puszki zebrał ponad 3 tys. zł, a z licytacji (umycie okien w domu zwycięzcy aukcji) pozyskał dla WOŚP dalsze 7 tys. zł!

Element ozdobny

Słowa podziękowania należą się oczywiście nie tylko darczyńcom, ale i wolontariuszom, którzy krążyli z puszkami przez całą niedzielę, 28 stycznia. W teren wyruszyło 130 młodych ludzi wspieranych przez opiekunów. Kwestowali nie tylko w naszym mieście, ale również na terenie Gliwic, Wielowsi, Rudzińca oraz gminy Toszek.

W tym roku Orkiestra zbierała na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a hasło brzmiało: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

Serdecznie gratulujemy rekordowego wyniku całemu sztabowi WOŚP. Siema - to było granie!