WPROWADZENIE STOPNI ALARMOWYCH

2016-07-21

Premier Beata Szydło w dniu 19 lipca 2016 r. podpisała zarządzenie (Nr 96) w sprawie wprowadzenia pierwszego stopnia alarmowego "ALFA" i drugiego stopnia alarmowego BRAVO, jeśli chodzi o cyberprzestrzeń w terminie od 00.00 20 lipca do 23.59 1 sierpnia. Stopień ALFA ma charakter ogólnego ostrzeżenia. Po wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego organy administracji publicznej są zobligowane do prowadzenia wzmożonej kontroli miejsc użyteczności publicznej i dużych skupisk ludności. Będą musiały na bieżąco przekazywać informacje odpowiednim służbom w przypadku znalezienia podejrzanych pakunków, samochodów, czy o podejrzanie zachowujących się osobach.

Polska flaga

Organy administracji będą też zobligowane, żeby sprawdzić swoje instalacje alarmowe i przepustowość dróg ewakuacyjnych i dokonać przeglądu procedur związanych z wprowadzeniem wyższych stopni alarmowych.

 

Apelujemy również do Państwa o zachowanie czujności. Jeśli zauważycie podejrzanie zachowujące się osoby lub pozostawione samotnie pakunki, nie zwlekajcie, dzwońcie na numery alarmowe 112 lub 986 (Straż Miejska)!