Wraca niezwykły PKS – Pyskowicki Kiermasz Sąsiedzki

2024-04-03

21 kwietnia po raz pierwszy w tym sezonie startuje PKS - Pyskowicki Kiermasz Sąsiedzki. Począwszy od tej daty w każdą trzecią niedzielę miesiąca aż do października będzie można coś kupić lub sprzedać na wyprzedaży. Na zakupowe okazje „z drugiej ręki” zapraszamy na górną płytę targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich.

Element dekoracyjny, z elementami straganów

PKS to szansa, żeby z pożytkiem wykorzystać rzeczy jeszcze w dobrym stanie, choć już nieużywane, a które mogłyby posłużyć innym. Sprzedawać można będzie prawie wszystko, oprócz artykułów podlegających ścisłemu obrotowi lub z niego wykluczonych. Zakazany będzie więc handel używkami, lekami, żywymi zwierzętami oraz artykułami zabronionymi z mocy prawa (np. środkami odurzającymi, bronią).

Kiermasz będzie czynny w godz. 9.00-12.00 . Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów, ale uwaga. Od osób sprzedających pobierana będzie dzienna opłata targowa w kwocie 7 zł. Można ją uregulować na miejscu gotówką, u inkasenta lub przelewem bankowym dokonanym w dniu targowym, na rachunek gminy Pyskowice (62 1020 2528 0000 0102 0480 4953) i wtedy okazać potwierdzenie złożenia przelewu.

Więcej informacji w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Pyskowicach: pod nr tel.: (32) 332 60 16 oraz mailowo: gk@pyskowice.pl.

Grafika: obraz z Freepik.