WYRÓŻNIENI FUNKCJONARIUSZE

2017-11-13

12 listopada br. w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu przed najnowszym spektaklem Teatru Carpe Diem pt. „Barwy z tamtej strony - Zaduszki artystyczne" Przewodnicząca Rady Miejskiej - Jolanta Drozd, Zastępca Burmistrza Pyskowic - Adam Wójcik oraz Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku - Andrzej Bąk nagrodzili na scenie zasłużonych w ostatnim czasie funkcjonariuszy pyskowickich służb za ich poświęcenie, czujność i profesjonalizm.

Wyróżnieni funkcjonariusze

Wyróżnieni funkcjonariusze wraz z opisem interwencji, za którą zostali nagrodzeni

 

Komisariat Policji w Pyskowicach - mł. asp. Jarosław Stachel

Schorowana, samotnie mieszkająca 72-latka poprosiła swojego dzielnicowego – mł. asp. Jarosława Stachela o pomoc w wyjaśnieniu pewnej sprawy. Regulująca zawsze terminowo swoje rachunki kobieta, została poinformowana o kilkuset złotowych zaległościach czynszowych. Dzielnicowy z pyskowickiego komisariatu obejrzał potwierdzenia wszelkich opłat, które przedstawiła mu starsza pani. Zauważył, że pieczątki potwierdzające przyjęcie wpłaty przez bank nosiły wyraźne ślady sfałszowania. Szybko ustalił, że pieniądze przeznaczone na czynsz przywłaszczył sobie sąsiad kobiety, którego kilka miesięcy wcześniej pokrzywdzona poprosiła o pomoc. Dzielnicowy zatrzymał 52-letniego mieszkańca kamienicy i przesłuchał go. Mężczyzna szybko przyznał się do przywłaszczenia pieniędzy sąsiadki i sfałszowania pieczątek oraz podpisów na dowodach wpłat. Zobowiązał się równocześnie do zwrotu zagarniętych pieniędzy.

 

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Pyskowicach - asp. sztab. Mariusz Stanioch oraz st. sekc. Radosław Rusinowski

Dzięki profesjonalnej i wspaniałej postawie strażaków z Pyskowic: asp. sztab. Mariusza Staniocha oraz st. sekc. Radosława Rusinowskiego uratowano życie 2-letniej Magdy. 21 lipca br. do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pyskowicach wbiegła matka z nieprzytomną dziewczynką na rękach. Okazało się, że dziecko zaniosło się płaczem, upadło i uderzyło głową o chodnik. Nie oddychało, a puls był ledwo wyczuwalny. Pomocy natychmiast udzielili ww. funkcjonariusze. Dzięki zaangażowaniu, determinacji i znakomicie przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, która trwała 4 minuty, dziecko odzyskało przytomność i zostało zabrane do szpitala w stanie stabilnym przez powiadomione w międzyczasie pogotowie.

 

Straż Miejska w Pyskowicach - mł. str. Jacek Łasa oraz str. Ireneusz Mleczko

12 lutego br. podczas wykonywania czynności służbowych związanych z kontrolą nieruchomości pod kątem spalania odpadów mł. str. Jacek Łasa oraz str. Ireneusz Mleczko usłyszeli dochodzący z jednego z lokali mieszkalnych przy ul. Ignacego Paderewskiego hałas. W wyniku podjętych działań ustalili, że w jednym z lokali mieszkalnych znajduje się starsza kobieta z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Natychmiast podjęli działania ratunkowe oraz wezwali na miejsce pomoc lekarską ratując prawdopodobnie w ten sposób życie kobiety.

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym funkcjonariuszom, a także ich przełożonym gratulujemy oraz dziękujemy za wzorową postawę ratującą życie i mienie pyskowiczan.