Wyróżnienie „Pyskowickie wieże” dla dwóch wyjątkowych laureatów

2021-08-23

Ostatni koncert przy fontannie, który odbył się w niedzielne popołudnie 22 sierpnia na pyskowickim Rynku miał niezwykle uroczysty charakter. Rozpoczęło go wręczenie wyróżnienia „Pyskowickie Wieże” – nagród przyznawanych za szczególne dokonania na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców.

Wyróżnienie "Pyskowickie wieże" dla burmistrza Wacława Kęski

Prestiżowe wyróżnienie z rąk przewodniczącej Rady Miejskiej w Pyskowicach Jolanty Drozd i burmistrza Pyskowic Adama Wójcika odebrał były burmistrz Wacław Kęska. Nagroda została przyznana w uznaniu całokształtu działalności na rzecz miasta Pyskowice i jego społeczności. Wacław Kęska nie krył wzruszenia, w tym „jak ważnym dla niego”, co podkreślił dniu. Słowa podziękowania skierował do mieszkańców, radnych pięciu kadencji, pracowników samorządowych i wszystkich, z którymi miał przyjemność przez lata współpracować. Przekazał także życzenia pyskowiczanom w trudnym czasie pandemii. Nie zabrakło również życzeń dalszego dynamicznego rozwoju dla całego miasta.
Z kolei nagroda dla restauracji „UMAMI – Piąty Smak” decyzją specjalnej komisji została przyznana w kategorii podmiotów gospodarczych za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń oraz działania w sferze społecznej.
Piękny acz krótki koncert (na dłuższe cieszenie się muzyką na żywo nie pozwoliły niestety warunki atmosferyczne) wykonał Mateusz Adamczyk TRIO.