Zapraszamy na bieg charytatywny św. Goara

2022-03-22

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do V Biegu Charytatywnego Św. Goara. Jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się 14 maja w Lesie Komunalnym w Gliwicach. Zapisy tylko do 4 maja! Patronem medialnym jest „Przegląd Pyskowicki”.

Słoneczny dzień, mieszany płaciowo skład zawodników biegu w krótkich, żółto - niebieskich stojach,na linii startu wyznaczonej na leśnej drodze.

W dniu zawodów, 14 maja, tradycyjnie będzie można zmierzyć się w biegu na 10 kilometrów, maszerując z kijkami nieco ponad 6 i pół kilometra oraz biegnąc z wózkiem ponad 3 kilometry. Będą też konkurencje biegowe dla dzieci. Na każdego z uczestników czekać będzie medal z limitowanej serii.

Wzorem poprzednich edycji zmaganiom sportowym towarzyszyć będzie festyn rodzinny z licznymi atrakcjami i smakołykami. Organizatorami wydarzenia są Rada Rodziców i kadra Gliwickiego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego (dawnego Gliwickiego Ośrodka Adaptacyjno – Rehabilitacyjnego, stąd nawiązanie w nazwie biegu). Zebrane środki zostaną przeznaczone na ścieżkę sensoryczną dla dzieci ze szczególnymi potrzebami.

Szczegóły wydarzenia, a także link do zapisów można znaleźć na stronie www.gcer.pl.