Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

2021-12-27

6 stycznia 2022 r. ulicami Pyskowic przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. Wierni wyruszą o godz.14.00 z poszczególnych parafii, by spotkać się na Rynku, na wspólnym kolędowaniu. Każda z grup będzie miała inny kolor.

Na biało - pomarańczowej szachownicy trzech jeźdców, w zdobnych szatach (żółtej, czerwonej i niebieskiej), w koronach kierują się na zachód, dokąd prowadzi gwiazda.

Trasy przemarszu dla grupy niebieskiej ( parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy) zaplanowano ulicami ks. Chrząszcza, Gen. Wł. Sikorskiego, Powstańców Śląskich, Rynek. Wierni z parafii Nawrócenia św. Pawła („żółci) dotrą na miejsce ulicami: Mieszka I, Wieczorka, Szopena, Strzelców Bytomskich, Nową, Kard. Stefana Wyszyńskiego, a orszak „czerwony” z parafii św. Mikołaja pokona ulice: Poniatowskiego, Osiedlową, Strzelców Bytomskich, Wielowiejską, Armii Krajowej.

Orszak Trzech Króli to uliczne jasełka organizowane w Polsce i na świecie. Wywodzi się on z polskiej tradycji kolędniczej. Polegają na przejściu ulicami dzieci i królów, którzy zmierzają do stajenki, aby pokłonić się Jezusowi. Po drodze śpiewane są kolędy, uczestnicy otrzymują kolorowe papierowe korony.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.