Zapraszamy na wirtualny spacer po atrakcjach regionu. Jest też 300 zł nagrody!

2021-04-16

Zabytki to nie tylko pomniki. Z przyjemnością informujemy, że ruszyła aplikacja mobilna Ekomuzea, przygotowana przez Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska", do którego należą również Pyskowice. Znajdziemy w niej zamki i pałace, ale też i „zielone” atrakcje naszego regionu. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store. Z okazji premiery czeka też 300 zł do wygrania!

Najpierw o samym udogodnieniu. Dzięki nim w prosty i wygodny sposób można łatwo sprawdzić, co  warto zobaczyć w okolicy. Oferuje też szybki dostęp do wybranych atrakcji turystycznych. Ułatwia  podróżowanie, zachęca do poznawania historii i kultury naszego regionu.

Każdy może znaleźć coś dla siebie: zamki, pałace, obiekty sakralne, zabytki, miejsca o walorach przyrodniczych, a także obiekty sportowe i rekreacyjne. Tysiące barwnych zdjęć, interesujących opisów, kilometrów tras zebranych w jednym miejscu. To właśnie aplikacja Ekomuzea, dostępna pod tym linikiem.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich mieszkańców z obszaru LGD do  udziału w konkursie na temat miejsc wartych odwiedzenia w „Leśnej Krainie Górnego Śląska". Jego celem jest poszerzenie listy  dostępnej na stronie www.ekomuzea.pl.

Z całą pewnością znają Państwo miejsca, których jeszcze nie ujmuje baza. Ciekawa trasa rowerowa? Mało uczęszczany park? Zachwycający kościół? A może niezwykły punkt z rzemiosłem regionalnym? Można pochwalić się, co lubimy w naszej okolicy!

Co należy zrobić?

  1. Wejść na stronę: www.ekomuzea.pl  i upewnić się, że wybranego przez nas miejsca, nie ma jeszcze w zasobie.
  2. Opisać i zrobić zdjęcie miejsca (opis na około 500 znaków).
  3. Pobrać i wypełnić kartę zgłoszeniową do konkursu ze strony:   www.lesnakrainalgd.pl  i wraz z załącznikami wysłać  na adres biuro@lesnakrainalgd.pl lub m.morcinek@lesnakrainalgd.pl.

Prace konkursowe należy przesłać elektronicznie do 16.04.2021 r. (decyduje data wpływu).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 23.04.2021 r. Wyniki zostaną podane na stronie internetowej Stowarzyszenia LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska".

Na laureatów czeka bon o wartości 300 zł do sklepu z akcesoriami turystycznymi i sportowymi MARTES SPORT.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawiera regulamin wraz z załącznikami dostępny na stronie www.lesnakrainalgd.pl.