Zmarł prałat August Duffek

2021-06-07

Z żalem informujemy, że 3 czerwca w wieku 88 lat zmarł emerytowany proboszcz parafii św. Mikołaja w Pyskowicach ks. August Duffek. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę, 9 czerwca, na cmentarzu parafialnym przy ul.Cichej.

Ks. August Duffek urodził się 7 września 1932 roku w Czechowicach k. Gliwic. Święcenia kapłańskie przyjął 17 czerwca 1956 roku w Opolu. W kolejnych latach pracował jako wikary w parafii Świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku i administrator w parafii św. Marii Magdaleny w Łambinowicach.

W 1965 roku został skierowany do parafii św. Mikołaja w Pyskowicach, gdzie krótko był wikarym, a potem proboszczem do przejścia na emeryturę w 2003 roku. Za czasów jego posługi duszpasterskiej wiele młodych osób wybrało drogę kapłańską i zakonną.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się już w sobotę i potrwają do środy. Eksporta ciała ks. prałata i msza w kościele św. Mikołaja pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Iwaneckiego odbędzie się we wtorek, 8 czerwca, o 20.00.

Główne ceremonie pogrzebowe rozpoczną się w środę 9 czerwca o godz. 8.00 jutrznią za zmarłych, o 10.00 po przemowach i pożegnaniach przyjdzie czas na modlitwę różańcową w intencji zmarłego, a o 10.30 odbędzie się msza pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego gliwickiego Jana Kopca, słowo boże wygłosi biskup Paweł Stobrawa. Po mszy ciało zostanie złożone w grobie na cmentarzu przy ul. Cichej w Pyskowicach.

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. W przypadku śp. ks. prałata Augusta Duffka jest inaczej. Dziękujemy za wszelkie dobro wyświadczone społeczności Pyskowic.

Niech spoczywa w pokoju ...