ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM SZLACHETNEJ PACZKI

2010-10-07

W szeregach Szlachetnej Paczki już po raz dziesiąty rusza rekrutacja wolontariuszy. Jeśli jesteś zainteresowany wyślij maila do Lidera Zespołu Szlachetnej Paczki w Pyskowicach a.sieber.pyskowice@gmail.com. W mailu zatytułowanym "Wolontariusz" podaj nazwę dzielnicy lub miejscowości, gdzie chciałbyś włączyć się w akcję. Czekamy na Ciebie do 15 października.


W kolejnej edycji programu pomocowego SZLACHETNA PACZKA, rozpoczęło się poszukiwanie wyjątkowych osób, których wrażliwość na ludzkie nieszczęście, a także wytrwałość i odpowiedzialność pozwoli zmieniać rzeczywistość najbardziej potrzebujących rodzin w całej Polsce, a także na Śląsku!

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, a także próba przeciwdziałania prawdziwej, niezawinionej biedzie, zwłaszcza tej ukrytej. Ideą akcji jest skuteczna pomoc, która wiąże się z wcześniejszym rozpoznaniem potrzeb osoby i konkretną odpowiedzią na nie. Nasi wolontariusze współpracując z liderem rejonu, docierają do potrzebujących rodzin, badają Ich sytuację i diagnozują potrzeby. Zgromadzone informacje trafiają do anonimowej internetowej bazy rodzin, skąd darczyńcy wybierają rodzinę, dla której przygotują PACZKĘ. W ubiegłym roku w województwie śląskim konkretna pomoc o wartości pół miliona złotych dotarła do 740 rodzin, a organizowało ją 450 wolontariuszy i 18 liderów.

W zamian za udostępnienie swoich supermocy nasi wolontariusze otrzymują bezcenne doświadczenie i satysfakcję z pomocy naprawdę potrzebującym, a także wiedzę i umiejętności - jak mądrze pomagać oraz jak organizować akcje społeczne. Zapewniamy również kompleksowe szkolenia w gronie ludzi pełnych entuzjazmu i energii do działania w ramach ogólnopolskiej społeczności wolontariuszy.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI to kluczowe postacie całej akcji, znajdują się w centrum wydarzeń, podejmują najważniejsze decyzje dotyczące wyboru rodziny, które sami znajdują i ankietują. Ich zaangażowanie i chęć pomocy składają się na sylwetkę Superwolontariusza - bohatera akcji SZLACHETNEJ PACZKI.

Wolontariusz to kluczowa osoba akcji. To on kontaktuje się z rodziną i pyta, czego jej brak. To on dowiaduje się również, w jaki sposób darczyńca może sprawić rodzinie szczególną radość, tak, aby przekazana Paczka mogła mieć swój własny, unikalny charakter świadczący o tym, że zależy nam na ludziach i przekazujemy w Paczce coś więcej niż tylko dobro materialne.

Zadania wolontariusza:

- odwiedzenie rodziny/rodzin w potrzebie, przeprowadzenie ankiet u rodzin

i ocen ich sytuacji,

- wykonanie opisów rodzin i umieszczenie ich w internetowej bazie,

- utrzymywanie kontaktu z darczyńcą (mail lub telefon po wybraniu przez niego rodziny),

- przyjęcie darczyńcy w magazynie i dystrybucja Paczek, czyli moment

w którym odczuwa się bardzo mocno efekty swojego zaangażowania,

- wypełnienie ankiety zwrotnej dla darczyńcy,

- bycie pełnym zapału i pozytywnej energii, BO rzeczy niemożliwe robimy od ręki a na zdarzające się cuda chwilę czekamy.

Działania zaczniemy w połowie października, akcja kończy się natomiast przed Świętami Bożego Narodzenia.

Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna.. to także spotkanie, okazanie zainteresowania, wsparcia czy poświęcenia chwili na rozmowę. Wreszcie te prezenty zapewniają rodziny w potrzebie, że nie są pozostawione same sobie i że są ludzie, którzy chcą, aby im się powodziło.

Co roku w grudniu, na naszych oczach dzieje się ten cud: ludzie dzielą się dobrem - najszlachetniejszą cząstką siebie. To akcja niesamowicie radosna i pełna pozytywnych emocji, której towarzyszą niejednokrotnie wielkie wzruszenia, dająca wielką satysfakcję tym, którzy się w nią włączą! ZAPRASZAMY!

 

Kontakt: Liderka zespołu a.sieber.pyskowice@gmail.com

www.szlachetnapaczka.pl
www.szlachetnegliwice.pl

 

Urząd Miejski w Pyskowicach nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone na linkowanych stronach.