Cegiełka dla Pyskowic. Zostaw podatek w naszym mieście

2024-02-22

Trwa akcja składania zeznań podatkowych PIT za rok 2023. Zgodnie z przepisami podatek dochodowy od osób fizycznych wraca w formie udziału do gminy, którą podatnik wskaże jako miejsce zamieszkania. Bądź więc lokalnym patriotą - rozlicz swoje podatki w Pyskowicach.

Element dekoracyjny

Przypominamy, że to podatki mieszkańców budują rozwój miasta. Z nich finansowany jest rozwój edukacji, infrastruktury, pomocy społecznej. To za nie powstają nowe drogi, to dzięki nim mamy odnowiony park, nowoczesne centrum przesiadkowe, skatepark, Stację Kultury. Fiskalny „patriotyzm” to inwestycje lokalne dla Ciebie i Twoich bliskich.

Dlatego zachęcamy i zwracamy się z prośbą do mieszkańców Pyskowic, aby rozliczyli swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania. Konsekwencją będzie przekazanie udziałów z podatku na konto naszej gminy. Pamiętaj, to ważne! W rozliczeniu rocznym wpisujemy adres pod którym faktycznie mieszkamy. To istotne szczególnie w przypadku osób, które posiadają inny adres zamieszkania i zameldowania.

Przypominamy równocześnie, że w zakładce (link) Budżet bez tajemnic w łatwy, szybk i, co niezwykle ważne, przejrzysty sposób można sprawdzić jak wyglądają finanse naszego miasta, jak kształtują się jego dochody i wydatki oraz na co przeznaczane są podatki mieszkańców. Można tam znaleźć przygotowaną przez nas prezentację budżetu na 2024 w atrakcyjnej, obrazkowej formie. Stan bieżącego planu finansowego Pyskowic aktualizowany będzie raz na kwartał. W tym samy miejscu prezentowane są również dane historyczne, od 2020 r. Można więc prześledzić, jak zmienia się sytuacja finansowa naszego miasta. Przejrzystość działań samorządu i transparentność budżetu – to dewiza samorządu Pyskowic.

Pamiętaj!

  • Nie zapomnij wpisać pyskowickiego adresu zamieszkania w formularzu PIT.
  • Nie musisz być zameldowany w Pyskowicach, wystarczy że tutaj zamieszkujesz.
  • Twój podatek to rozwój miejsca, w którym mieszkasz.
  • Bądź lokalnym patriotą - rozlicz swój podatek w Pyskowicach.

Podatek zostawiony w Pyskowicach to Twoja cegiełka w budowę pomyślności miasta i jego mieszkańców.