Co nowego w Pyskowicach? Dowiecie się z najnowszego "PP"

2022-08-25

Szanowni Czytelnicy, urlopy już niestety za nami, przed nami - powrót do zwykłych obowiązków i zadań. Ten numer „Przeglądu Pyskowickiego” pozwala jednak jeszcze przez chwilę nacieszyć się wakacyjną atmosferą. Podsumowanie dwóch letnich miesięcy jest obszerne, bo działo się dużo.

Winieta Przeglądu Pyskowickiego z herbem Pyskowic. Hasło reklamowe - informacje zawsze z pierwszej ręki.

Najgłośniejszym wydarzeniem - w przenośni i dosłownie – były 35. Dni Pyskowic. Obszerną relację fotograficzną z festynu znajdziecie Państwo na s. 6 i 7. Warto przy okazji wspomnieć, że wydarzeniu towarzyszyła premiera wyróżnienia dla osób szczególnie zaangażowanych w życie Pyskowic i działalność na rzecz naszego miasta i jego społeczności – nagrody Twarze Pyskowic, o które więcej można przeczytać na s.2.

Ale zanim świętowaliśmy kolejne urodziny naszego miasta były i inne okazje, żeby pobawić się i wypocząć. Jak zwykle latem nie zabrakło Kolorowych podwórek, animacji i zajęć dla dzieci w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej, atrakcyjnych wyjazdów turystycznych zorganizowanych przez urząd miejski, wreszcie muzycznych podwieczorków przy fontannie. Nowością były kawa i spotkania z poezją przy tężni. Świetnym pomysłem okazał się również rodzinny piknik na terenie ośrodka Maytur „Tajemnicza wyspa, czyli poznajemy atrakcje jeziora Dzierżno Małe”, które zorganizowaliśmy w ramach urodzin Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii 2 lipca. Relacja na s. 8.

Wakacje to doskonała okazja, by wejść z robotami do budynków oświatowych. Co się zmieniło na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy w szkołach, przedszkolach i żłobku – przeczytacie Państwo na s. 4. W tym samy miejscu znajdziecie również informacje o trwającej przebudowie przejścia dla pieszych przy ul. Strzelców Bytomskich oraz o bardzo ważnej sprawie dla wielu pyskowickich rodzin – tzw. dodatku węglowym.

A wracając do wątku nowości w mieście. W części południowej powstało atrakcyjne miejsce dla miłośników rolek i desek, o czym piszemy na s. 5. Skatepoint został zrealizowany w ramach ubiegłorocznej edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego i powinien stanowić zachętę do udziału w tegorocznej odsłonie PBO. Kto może głosować, jak wziąć udział w głosowaniu, gdzie szukać propozycji zadań – o tym wszystkim na s.5.

- Drodzy mieszkańcy, przed nami nowy rok szkolny, nowe wyzwania i pewnie wiele zaskakujących wydarzeń. Razem poradzimy sobie ze wszystkim, bo Pyskowice RAZEM SĄ SILNE. Uważajcie więc na siebie, bądźcie zdrowi! - pisze na zakończenie słowa wstępnego Adam Wójcik, Burmistrz Miasta Pyskowice.

Najnowszy numer „PP" można przeczytać również w internecie. Wydanie elektroniczne dostępne jest w naszym serwisie www.pyskowice.pl, zakładka „Przegląd Pyskowicki”/LIPIEC-SIERPIEŃ 2022.