Czekają tzw. małe granty - konkurs „Śląskie NOWEFIO 2021-2023”

2022-03-02

28 lutego wystartował kolejny nabór wniosków do konkursu na tzw. małe granty"Śląskie NOWEFIO na lata 2021-2023”. Potrwa do 21 marca. Można otrzymać nawet 8 tys. zł.

Na zielonym tle w "łezkach" zdjęcia budnynków i przyrody. Podpis: nabór wniosków Śląskie Nowefio - 28.02 - 21.03

Wsparcie przeznaczone jest na realizację lokalnych inicjatyw - działań w dowolnej ze sfer pożytku publicznego, które będą odbywać się na terenie województwa śląskiego. Mogą się o nie ubiegać młode organizacje pozarządowe (działające do 60 miesięcy, a kwota ich przychodów za ostatni zakończony rok obrotowy nie przekroczyła 30 tys. zł) oraz grupy nieformalne (minimum trzy pełnoletnie osoby) zamieszkujące teren woj. śląskiego.

Mogą złożyć wniosek samodzielnie lub z patronem, tzn. z inną organizacją pozarządową. Wśród członków grupy nieformalnej mogą być np. rodzice uczniów/przedszkolaków, radni gminni/powiatowi, sołtysi, pełnoletni uczniowie/studenci itp.

Istnieje możliwość umówienia się na bezpłatne spotkanie animacyjne, które ma zadanie pomoc w wypracowaniu pomysłu oraz skonsultowaniu wersji roboczej wniosku.

Operatorami konkursu jest Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości z Bielska-Białej oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych z Rybnika.

Konkurs grantowy sfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Więcej informacji:

http://fio.bcp.org.pl/

https://www.facebook.com/slaskienowefio