JAK POPIÓŁ - JAK DIAMENT

2008-11-04

Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu Teatru Młodzieżowego CARPE DIEM, która odbędzie się 11 listopada o godz. 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu. „Człowiek pozostaje człowiekiem bez względu na ustrój. A jeśli ktoś człowiekiem nigdy nie był, to go wolność cudownie nie uleczy." - mówi jeden z bohaterów nowego spektaklu.

Po raz kolejny młodzi aktorzy zmierzyli się z trudną tematyką wolności i zniewolenia, po raz kolejny poprzeczkę postawili wysoko. Bo w spektaklu „JAK POPIÓŁ - JAK DIAMENT" będzie nie tylko wzniośle i niepodległościowo, ale przede wszystkim - prawdziwie. Zaboli pewnie prawda o naszej pamięci, niewierności, o naszych wzlotach i upadkach, o historii, która tak naprawdę nie minęła, skoro błędy i grzechy narodowe wciąż te same. Zaboli - ale czy nie powinna?

 

Niewątpliwym atutem spektaklu będzie udział studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Papieskiej Akademii Teologicznej: Marcina Kątnego, Pawła Olendra i Patryka Nowaka, od lat związanych z Teatrem CARPE DIEM.

 

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Nalepka

Scenografia i przygotowanie wokalne: Adam Wójcik 

 

Zdjęcie: Spektakl Carpe Diem - "Piekło-niebo".