OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI (OSA) - NOWY PROJEKT W NASZYM MIEŚCIE!

2019-06-10

22.05.2019 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki naboru pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Naszej gminie przyznano dotację w wysokości 50.000,00 zł  na budowę siłowni plenerowej, sprawnościowego placu zabaw dla dzieci oraz strefy gier i relaksu na ul. Jaworowej!

OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI (OSA) - NOWY PROJEKT W NASZYM MIEŚCIE!

Siłownia plenerowa składać się będzie z 6 urządzeń rozwijających wszystkie partie ciała, pozwalające na kompleksowy trening, tj. rowerek, nożyce, prasa nożna, urządzenie do ćwiczeń mięśni brzucha, jeździec, narciarz biegowy. Na sprawnościowy plac zabaw dla dzieci składać się będzie zbiór 3 urządzeń pozwalających na rozwój oraz na wypracowanie równowagi, tj. przeplotnia łukowa, huśtawka wagowa, huśtawka dwuosobowa. Urządzenia te dopełnią istniejący plac zabaw. Strefa gier i relaksu wyposażona w gry o różnym stopniu trudności, ławki oraz inne elementy takie jak stojak rowerowy czy kosz na śmieci, została zaprojektowana jako miejsce łączące poprzednie strefy. Jest ona miejscem integracji i odpoczynku od aktywności na siłowni i placu zabaw.

 

Celem zadania jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców gminy Pyskowice.