Partnerska wizyta gości z francuskiego La Ricamarie

2021-07-12

W sobotę 10 lipca gościliśmy w Pyskowicach prawie pięćdziesięcioosobową grupę z La Ricamarie, francuskiego miasta partnerskiego Pyskowic, którą podjęli pyskowiczanie zrzeszeni w Pyskowickim Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Francuskim, z prezes Anną Smyl na czele. Wizyta nad Dramą była ostatnim punktem wycieczki objazdowej po Polsce, podczas której przyjaciele z Francji zwiedzili m.in. Warszawę, Kraków czy Lublin.

Partnerska wizyta przyjaciół z francuskiego La Ricamarie

Podczas spaceru po mieście gościom towarzyszyli: burmistrz Pyskowic Adam Wójcik, sekretarz miasta Agnieszka Kazubek oraz naczelnik Wydziału Kultury i Promocji UM w Pyskowicach Dominika Witkowska. W ramach pieszej wycieczki zgromadzeni mogli zobaczyć pyskowicki rynek, park miejski czy skwer Poniatowskiego. Spacer zakończył się na skwerze La Ricamarie na placu Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się krótkie przemówienia i podziękowania, a także pamiątkowe zdjęcia, a Jean Rabesco – prezes Association Culturelle Franco-Polonaise w La Ricamarie otrzymał z rąk burmistrza zestaw pyskowickich upominków. Drobnymi upominkami w postaci magnesów oraz pocztówek zostali obdarowani wszyscy francuscy uczestnicy wydarzenia.
Odwiedziny upłynęły w miłej atmosferze, przy dobrej pogodzie. Mamy nadzieję, że warunki epidemiczne pozwolą na kolejne wizyty i rewizyty partnerskie w przyszłości.