PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

2018-11-20

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.
W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

W najbliższym czasie planowane jest spotkanie przedstawiciela WOFŚiGW z mieszkańcami Pyskowic. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Więcej informacji na temat Programu Czyste Powietrze dostępne jest na stronach:
https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/
https://portal.wfosigw.katowice.pl/o-programie