Pyskowice już w świątecznym klimacie

2021-11-25

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, a samorząd Pyskowic zadbał, by ulice naszego miasta już przybrały magiczną, wyjątkową aurę świąt. Od wczoraj na latarniach, skwerach, placach przybywa świetlnych śnieżynek, gwiazdek, aniołków. Wszystko ma być zapięte na ostatni guzik w przyszłym tygodniu.

Przystrojona świątecznie choinka świeci fioletowym blaskiem na tle ratusza odbijającego biel. Zdjęcie nocą

Jako ostatnia w kolejności powstanie największa, dosłownie i w przenośni, nowość – kilkumetrowej wysokości choinka „paskowa” z gwiazdami stanie się ozdobą nie tylko Centrum Przesiadkowego. Niespotykane wcześniej elementy iluminacji spotkamy również m.in. w parku miejskim (oświetlenie dodatkowej alejki) oraz przy Ratusza – choinka w jego sąsiedztwie zyskała nową, bardziej kolorową dekorację.

Pierwsze ozdoby pojawiły się wczoraj, 23 listopada. Gwiazdki z trąbką zaiskrzyły się na Szopena, przy tężni znów grają aniołki, girlandami świateł rozbłysła fontanna, a na rynku wyrósł „oszroniony” światłem kielich kwiatu. Świeci się też już choinka na ul. Powstańców Śląskich, ozdobami mruga ul.Wojska Polskiego, świetlne sople zwisają z dachu budynku urzędu miejskiego.

Instalacja oświetlenia ulicznego powinna być skończona lada dzień. Na przyszły tydzień pozostawiono montaż choinki na pl. Kard. Stefana Wyszyńskiego, o której była mowa już wcześniej.