RAJSKA WYSPA W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY I SPORTU

2019-09-24

W dniu 23.09.2019 r., w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach, odbyło się  przedstawienie edukacyjne pt. "Rajska wyspa". Odbiorcami widowiska byli wszyscy uczniowie klas pierwszych pyskowickich szkół podstawowych.

RAJSKA WYSPA W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY I SPORTU

Tematyką spektaklu „Rajska wyspa" były zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza, segregacją odpadów, elektrośmieciami i degradacją środowiska naturalnego.
Przedstawienie opowiadało o miłej rodzinie srok żyjącej wśród śmieci i niezdrowego powietrza. Bohaterowie zaczynali się przyzwyczajać do brudu i zanieczyszczeń. Pomoc przyniósł im niezwykły gość, który zawita do ich gniazda – piękna Anastazja, podróżniczka z odległej rajskiej wyspy, która wraz z widzami odmieniła ich życie. Przedstawienie miało pokazać dzieciom, iż niewiele potrzeba by otaczający ich świat znów był piękny i przyjazny!
Mali widzowie brali czynny udział w przedstawieniu, odpowiadają na przygotowane pytania i łamigłówki oraz pomagając bohaterom. Spektakl łączył w sobie wspaniałą zabawę z dużą dawką informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
Koszt realizacji przedstawienia został pokryty ze środków przyznanych przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach w ramach konkursu „Powiat Przyjazny Środowisku", w ramach którego Powiat Gliwicki co roku udziela gminom pomocy finansowej na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska. Gmina Pyskowice otrzymała nagrodę gwarantowaną w kwocie 1.220,00zł.