Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

STOP DEWASTACJI FONTANNY!

2008-07-03

Nasza zabytkowa fontanna tonie w śmieciach. Przerażający jest fakt, iż mimo regularnego czyszczenia, prawie zawsze wygląda tak, jakby nikt nie dbał o utrzymanie jej w czystości. Dlaczego tak się dzieje? Z przykrością trzeba stwierdzić, iż w dużej mierze, przyczyniają się do tego sami mieszkańcy Pyskowic.

Niejednokrotnie młodzież urządza sobie „zabawy" m.in. wyrywając znajdującą się przy fontannie kostkę brukową i wraz z śmieciami takimi jak butelki, puszki wrzucając je do wody. Dodatkowym problemem jest brak reakcji na niszczenie czy zaśmiecanie fontanny.

Zwracamy się więc z prośbą do wszystkich mieszkańców, by reagowali na wszelkie próby zanieczyszczania bądź dewastowania fontanny. Prosimy rodziców o szczególne zwracanie uwagi na swoje pociechy, by nie wsypywały kamieni, piasku, liści itp. rzeczy do wody, oraz by nie moczyły się w niej, gdyż jest ona silnie chlorowana oraz zawiera dużą ilość środków glonobójczych, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Zwracamy więc szczególną uwagę na stosowanie się do zakazu jakichkolwiek kąpieli w fontannie.

W przypadku zauważenia niszczenia bądź zaśmiecania fontanny, prosimy o bezpośredni kontakt ze Strażą Miejską pod bezpłatnym numerem - 986, obsługiwanym przez wszystkich operatorów telefonów komórkowych i stacjonarnych. W końcu to nasz zabytek, więc dbajmy o niego wspólnie.

Mamy nadzieję, że już wkrótce sytuacja ulegnie poprawie i każdy, kto przysiądzie obok fontanny, będzie zadowolony z jej wyglądu, a praca osób zajmujących się utrzymywaniem jej w czystości zostanie należycie doceniona.


Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę