Uwaga! Zmiany na liniach nr 677 i 707

2021-08-04

W związku z pracami prowadzonymi o obrębie dawnego dworca kolejowego zmianie ulega organizacja połączeń autobusowych. Od jutra, 5 sierpnia, autobusy linii 707 omijać będą przystanek przy stacji, za wyjątkiem kursu z godz. 6.55 w kierunku ul. Szopena. To nie jedyne zmiany spowodowane robotami.

Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego od 2 sierpnia stanowisko linii 677 w okolicy dworca funkcjonuje w nowej lokalizacji – zostało przeniesione o około 80 m w kierunku ul. Sikorskiego, naprzeciw posesji Wolności 6.

Natomiast od 5 sierpnia trasa linii nr 707 w obu kierunkach zostanie poprowadzona bezpośrednio ulicami: Sikorskiego i Piaskową, z wyłączeniem przejazdu ul. Wolności i obsługi przystanku „Pyskowice Dworzec PKP”. Dotychczasowy przebieg linii utrzymano wyłącznie dla porannego kursu w wariancie przez ul. Traugutta (odjazd ze stanowiska przy dworcu godz. 6.55).

Zgodnie z informacją wykonawcy prac utrudnienia w komunikacji autobusowej mogą potrwać nawet do końca roku, kiedy to ma być przywrócona możliwość przejazdu wyłączonym obecnie odcinkiem ul. Wolności.