Punkt Szczepień Powszechnych w Pyskowicach

23 października (sobota) i 8 listopada (poniedziałek) to najbliższe planowe terminy w pyskowickim Punkcie Szczepień Powszechnych zlokalizowanym w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera przy ul. Strzelców Bytomskich 1a.

Dostępne preparaty:

  • Pfizer
  • Johnson & Johnson (jednodawkowy).

Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja. Wystarczy, aby każdy zainteresowany szczepieniem zgłosił się do punktu w godzinach 08.00 - 14.00.

Przypominamy, że od 7 czerwca istnieje możliwość szczepień dzieci powyżej 12 roku życia. Warunkiem podania szczepionki jest zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego na piśmie i jego obecność podczas zabiegu. Kwalifikacja lekarska na miejscu, każdorazowo przed zaszczepieniem.

Od 24 września istnieje również możliwość szczepienia trzecią dawką dla osób powyżej 50. roku życia, po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Są to szczepionki marki Pfizer. Ważne! Jeśli przyjąłeś szczepionkę innej marki (np. Astra Zeneca, Moderna czy J&J) podczas pierwotnego szczepienia teraz możesz zaszczepić się Pfizerem jako dawką przypominającą.

Od początku września trzecią dawkę szczepienia przeciw koronawirusowi mogą już otrzymywać osoby z poważnymi zaburzeniami odporoności, m.in. leczone onkologicznie, po przeszczepach, z niedoborem odporności lub zakażone HIV.

Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany jest w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich 1a w Pyskowicach.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu infolinii punktu: 663-444-498 . Pytania można zadawać również za pośrednictwem adresu e-mail: Pyskowice.szczepienia@gmail.com.

Ulotka na temat trzeciej dawki. Granatowe tło, po lewej symbol strzykawki. Treść tożsama z informacjami w tekście głównym