Rusza nowy Pyskowicki Budżet Obywatelski. Czekamy na propozycje mieszkańców

2024-04-16

Wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia nowej edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski w ramach VIII PBO można będzie złożyć w terminie od 27 maja do 12 czerwca br., głosowanie zaplanowano na przełom sierpnia i września. Wnioskodawcą może być każdy pyskowiczanin, który ukończył 13. rok życia. Na zadania wybrane przez mieszkańców czeka kwota 200 tys. zł.

Element dekoracyjny

Wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek, do którego należy załączyć listę poparcia z podpisami co najmniej pięciu mieszkańców Pyskowic. Propozycje zadań przyjmowane będą w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach, ul.Strzelców Bytomskich 3. Koszt wnioskowanego projektu nie może być niższy niż 5 tys. zł i wyższy niż 200 tys. zł.

Ważne informacje dotyczące PBO i dokumenty do pobrania (w tym formularz wniosku) dostępne są na stronie www.pyskowice.pl w zakładce (link) Pyskowicki Budżet Obywatelski.

Najistotniejszą część procedury, głosowanie mieszkańców, zaplanowano w terminie 26 sierpnia – 9 września. Publikacja wyników nastąpi do 20 września 2024 r., a realizacja zwycięskich zadań w 2025 r.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, pok. 252 lub 255, tel. 32 332 60 63, e-mail: promocja@pyskowice.pl.