Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2013 lipiec

2013-07-31

Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 czerwca 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 789) zmieniony został wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Nowy, obowiązujący wniosek  można pobrać  w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach (w Biurze podawczym pok. 107). Dostępny jest on też w zakładce Podatki/Podatki 2013/Formularze. Wnioski  przyjmowane będą od 1 sierpnia do 30 sierpnia 2013 r. Dodatkowe informacje: pok. 210 Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, nr tel. (32) 332-60-30.

2013-07-31

W związku z obowiązkiem segregacji odpadów komunalnych przypominamy mieszkańcom zabudowy wielorodzinnej (spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych), że: 1. odpady segregowane – plastikowe butelki, opakowania, metalowe puszki i papierowe kartony  należy zgnieść przed wyrzuceniem. (Niestosowanie się do tej zasady generuje dodatkowe koszty); 2. odpady z papieru przygotowane w formie związanych sznurkiem wiązek umieszczone obok pojemników na odpady komunalne zmieszane także podlegają odbiorowi; 3. odpady wielkogabarytowe należy wystawiać w zatoczkach śmietnikowych koło pojemników tylko w dniu wywozu do godziny 06.00 lub dnia poprzedniego. Odpady te są odbierane zgodnie z harmonogramem raz w miesiącu w terminach: 1 sierpnia, 5 września, 3 października, 7 listopada, 5 grudnia.

2013-07-30

1 sierpnia br. (czwartek) o godz. 17.00 na terenie Miasta Pyskowice przeprowadzony zostanie trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający 3 minuty.

2013-07-29

30 lipca br. (wtorek) o godz. 10.00 na placu Kopernika odbędzie się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych turniej zostanie odwołany. Organizator: Samorząd Pyskowic. Serdecznie zapraszamy!

2013-07-24

Zwracamy się z prośbą do właścicieli pojazdów o nieparkowanie w obrębie zatok śmietnikowych i nieblokowanie do nich dojazdu. Dotyczy to zwłaszcza okolic przychodni Remedium oraz ul. Traugutta 2 (dom nauczyciela), gdzie śmieciarki kilkakrotnie podjeżdżają, gdyż nie mają możliwości zabrania odpadów. Odbiór odpadów komunalnych odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.00-22.00, w związku z czym w tym okresie musi być zapewniony swobodny dojazd do pojemników. Brak dojazdu do zatok śmietnikowych generuje dodatkowe koszty związane z odbiorem odpadów.

2013-07-17

Informujemy, że na terenie Gminy Pyskowice obowiązują nowe terminy wnoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zmieniony został formularz „Deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi". Przypominamy, że właściciele nieruchomości obowiązani są do uiszczania opłaty co kwartał, w terminach do: 31 marca danego roku, za okres od 1 stycznia do 31 marca; 30 czerwca danego roku, za okres od 1 kwietnia do 30 czerwca; 30 września danego roku, za okres od 1 lipca do 30 września; 15 grudnia danego roku, za okres od 1 października do 31 grudnia. Termin wniesienia pierwszej opłaty ustala się do dnia 30 września 2013 roku. Wszystkie osoby, które złożyły deklarację zapraszamy po odbiór zawiadomienia o indywidualnym numerze rachunku bankowego (pok. 309 i 310 UM w Pyskowicach). Apelujemy również do wszystkich osób, które nie dostarczyły deklaracji, o niezwłoczne jej złożenie. Więcej informacji w zakładce: Gospodarka komunalna/Odpady. 

2013-07-12

Informujemy, że ze względu na złe warunki atmosferyczne festyn na placu zabaw przy ul. Traugutta został odwołany. Festyn został przełożony na dzień 23 sierpnia br.

2013-07-11

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat, które przez  ostatnie 24 miesiące nie miały wykonywanego refundowanego badania mammograficznego, na bezpłatne badania mammograficzne, które będą wykonywane od 1 do 7 sierpnia br. (z wyłączeniem weekendu) w następujących godzinach: 1 sierpnia (czwartek) – w godz. od 10:00 do 18:00, 2 sierpnia (piątek) – w godz. od 10:00 do 16:00, od 5 do 7 sierpnia (poniedziałek-środa) – w godz. od 9:00 do 16:00, w mammobusie ustawionym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach. Zapisy prowadzone są w Wydziale Kultury Sportu i Spraw Społecznych w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Pyskowicach w pokoju 103 lub pod nr telefonu (32) 332 60 03. Do rejestracji potrzebny jest nr PESEL i nr telefonu kontaktowego. Na badania należy zgłosić się z dowodem osobistym. 

2013-07-11

Centrum Inicjatyw Lokalnych, Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela" zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna". Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski. Za najlepsze rysunki przewidziano atrakcyjne nagrody, m.in. tablety, odtwarzacze mp3 i koszyki ze słodyczami leśniowskimi. Ponadto zwycięskie prace znajdą się w specjalnie przygotowanym kalendarzu na rok 2014. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na budowę Centrum Pomocy Rodzinie w Leśniowie. Prace plastyczne – wykonane dowolną techniką – na kartonie papieru w formacie A-4, w orientacji poziomej, należy przesyłać do 31 lipca br. na adres Centrum Inicjatyw Lokalnych, ul. Senatorska 14, 42-400 Zawiercie lub dostarczyć osobiście w dni robocze w godz. 7.00-15.00 pod wskazany adres. Więcej informacji: www.cil.org.pl.

2013-07-08

Informujemy, że wzorem lat ubiegłych, na obszarze województwa śląskiego, została podjęta akcja pn. "Bezpieczne wakacje 2013", zmierzająca do skoordynowania przedsięwzięć podejmowanych na rzecz zapewnienia bezpiecznego wypoczynku. Akcja prowadzona będzie do 2 września 2013 r. Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach został zamieszczony baner promujący akcję "Bezpieczne wakacje 2013" z podstroną zawierającą informacje o koordynatorach wojewódzkich akcji oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. ZOBACZ

2013-07-08

Filia Młodzieżowego Biura Pracy w Pyskowicach organizuje i zaprasza na warsztaty aktywnego poszukiwania pracy pt. „Sztuka pisania dokumentów aplikacyjnych". Tematyka zajęć: Rola życiorysu i listu motywacyjnego w poszukiwaniu pracy. Zasady pisania życiorysu i listu motywacyjnego. Pomoc w napisaniu życiorysu i listu motywacyjnego. Formularz aplikacyjny – wypełnianie kwestionariuszy osobowych.

2013-07-08

Filia Młodziezowego Biura Pracy w Pyskowicach, która mieści się przy ul. Strzelców Bytomskich 3, pok. 106 (parter) w budynku Urzędu Miejskiego w Pyskowicach dysponuje następującymi ofertami pracy sezonowej dla osób uczących się: pracownik pomocniczy hali marketu/wykładanie towaru; kasjer/kasjerka; obsługa imprez plenerowych; pracownik restauracji; pracownik magazynowy; pomocnik drukarza; kolporter ulotek; osoby do roznoszenia ulotek reklamowych i rozwieszania plakatów; pakowacz/sortowacz warzyw; hostessa/promotor. Szczegółowych informacji nt. powyższych ofert pracy udzielają pracownicy MBP. Biuro dysponuje również ofertami pracy stałej i krótkoterminowej dla absolwentów oraz osób pozostających bez pracy. Korzystanie z usług biura jest całkowicie bezpłatne. Wszystkie osoby zainteresowane ww. ofertami pracy lub ofertami pracy stałej serdecznie zapraszamy do siedziby biura od poniedziałku do środy w godz. 7.30- 15.30, czwartek 7.30- 17.30, piątek 7.30- 13.30 (przed zgłoszeniem się do biura prosimy najpierw o kontakt telefoniczny pod nr tel. 32 332 60 05).

2013-07-04

Serdecznie zapraszamy na festyn dla dzieci, który odbędzie się 12 lipca br. (piątek) od godziny 17.00 na placu zabaw przy ul. Traugutta. W programie liczne konkursy, gry, zabawy ruchowe dla dzieci, zjeżdżalnia i trampolina. Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne nagrody - niespodzianki! Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych festyn zostanie odwołany. 

2013-07-04

Z uwagi na przerwę wakacyjną dyżur Społecznej Komisji Mieszkaniowej zostaje odwołany w miesiącach: lipiec, sierpień 2013 r.

2013-07-02

5 lipca (piątek) br. o godz. 18.00 w pyskowickiej Galerii „PodCień" odbędzie się pokonkursowy wernisaż, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w konkursach: fotograficznym „Pyskowice magicznie" oraz literackim „Historia z Pyskowicami w tle". Organizatorem konkursów oraz wystawy jest Stowarzyszenie Ludzie Miasta. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę