Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2013 lipiec

2013-07-31

Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 czerwca 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 789) zmieniony został wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Nowy, obowiązujący wniosek  można pobrać  w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach (w Biurze podawczym pok. 107). Dostępny jest on też w zakładce Podatki/Podatki 2013/Formularze. Wnioski  przyjmowane będą od 1 sierpnia do 30 sierpnia 2013 r. Dodatkowe informacje: pok. 210 Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, nr tel. (32) 332-60-30.

2013-07-31

W związku z obowiązkiem segregacji odpadów komunalnych przypominamy mieszkańcom zabudowy wielorodzinnej (spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych), że: 1. odpady segregowane – plastikowe butelki, opakowania, metalowe puszki i papierowe kartony  należy zgnieść przed wyrzuceniem. (Niestosowanie się do tej zasady generuje dodatkowe koszty); 2. odpady z papieru przygotowane w formie związanych sznurkiem wiązek umieszczone obok pojemników na odpady komunalne zmieszane także podlegają odbiorowi; 3. odpady wielkogabarytowe należy wystawiać w zatoczkach śmietnikowych koło pojemników tylko w dniu wywozu do godziny 06.00 lub dnia poprzedniego. Odpady te są odbierane zgodnie z harmonogramem raz w miesiącu w terminach: 1 sierpnia, 5 września, 3 października, 7 listopada, 5 grudnia.

2013-07-30

1 sierpnia br. (czwartek) o godz. 17.00 na terenie Miasta Pyskowice przeprowadzony zostanie trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający 3 minuty.

2013-07-29

30 lipca br. (wtorek) o godz. 10.00 na placu Kopernika odbędzie się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych turniej zostanie odwołany. Organizator: Samorząd Pyskowic. Serdecznie zapraszamy!

2013-07-24

Zwracamy się z prośbą do właścicieli pojazdów o nieparkowanie w obrębie zatok śmietnikowych i nieblokowanie do nich dojazdu. Dotyczy to zwłaszcza okolic przychodni Remedium oraz ul. Traugutta 2 (dom nauczyciela), gdzie śmieciarki kilkakrotnie podjeżdżają, gdyż nie mają możliwości zabrania odpadów. Odbiór odpadów komunalnych odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.00-22.00, w związku z czym w tym okresie musi być zapewniony swobodny dojazd do pojemników. Brak dojazdu do zatok śmietnikowych generuje dodatkowe koszty związane z odbiorem odpadów.

2013-07-17

Informujemy, że na terenie Gminy Pyskowice obowiązują nowe terminy wnoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zmieniony został formularz „Deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi". Przypominamy, że właściciele nieruchomości obowiązani są do uiszczania opłaty co kwartał, w terminach do: 31 marca danego roku, za okres od 1 stycznia do 31 marca; 30 czerwca danego roku, za okres od 1 kwietnia do 30 czerwca; 30 września danego roku, za okres od 1 lipca do 30 września; 15 grudnia danego roku, za okres od 1 października do 31 grudnia. Termin wniesienia pierwszej opłaty ustala się do dnia 30 września 2013 roku. Wszystkie osoby, które złożyły deklarację zapraszamy po odbiór zawiadomienia o indywidualnym numerze rachunku bankowego (pok. 309 i 310 UM w Pyskowicach). Apelujemy również do wszystkich osób, które nie dostarczyły deklaracji, o niezwłoczne jej złożenie. Więcej informacji w zakładce: Gospodarka komunalna/Odpady. 

2013-07-12

Informujemy, że ze względu na złe warunki atmosferyczne festyn na placu zabaw przy ul. Traugutta został odwołany. Festyn został przełożony na dzień 23 sierpnia br.

2013-07-11

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat, które przez  ostatnie 24 miesiące nie miały wykonywanego refundowanego badania mammograficznego, na bezpłatne badania mammograficzne, które będą wykonywane od 1 do 7 sierpnia br. (z wyłączeniem weekendu) w następujących godzinach: 1 sierpnia (czwartek) – w godz. od 10:00 do 18:00, 2 sierpnia (piątek) – w godz. od 10:00 do 16:00, od 5 do 7 sierpnia (poniedziałek-środa) – w godz. od 9:00 do 16:00, w mammobusie ustawionym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach. Zapisy prowadzone są w Wydziale Kultury Sportu i Spraw Społecznych w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Pyskowicach w pokoju 103 lub pod nr telefonu (32) 332 60 03. Do rejestracji potrzebny jest nr PESEL i nr telefonu kontaktowego. Na badania należy zgłosić się z dowodem osobistym. 

2013-07-11

Centrum Inicjatyw Lokalnych, Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela" zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna". Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski. Za najlepsze rysunki przewidziano atrakcyjne nagrody, m.in. tablety, odtwarzacze mp3 i koszyki ze słodyczami leśniowskimi. Ponadto zwycięskie prace znajdą się w specjalnie przygotowanym kalendarzu na rok 2014. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na budowę Centrum Pomocy Rodzinie w Leśniowie. Prace plastyczne – wykonane dowolną techniką – na kartonie papieru w formacie A-4, w orientacji poziomej, należy przesyłać do 31 lipca br. na adres Centrum Inicjatyw Lokalnych, ul. Senatorska 14, 42-400 Zawiercie lub dostarczyć osobiście w dni robocze w godz. 7.00-15.00 pod wskazany adres. Więcej informacji: www.cil.org.pl.

2013-07-08

Informujemy, że wzorem lat ubiegłych, na obszarze województwa śląskiego, została podjęta akcja pn. "Bezpieczne wakacje 2013", zmierzająca do skoordynowania przedsięwzięć podejmowanych na rzecz zapewnienia bezpiecznego wypoczynku. Akcja prowadzona będzie do 2 września 2013 r. Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach został zamieszczony baner promujący akcję "Bezpieczne wakacje 2013" z podstroną zawierającą informacje o koordynatorach wojewódzkich akcji oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. ZOBACZ

2013-07-08

Filia Młodzieżowego Biura Pracy w Pyskowicach organizuje i zaprasza na warsztaty aktywnego poszukiwania pracy pt. „Sztuka pisania dokumentów aplikacyjnych". Tematyka zajęć: Rola życiorysu i listu motywacyjnego w poszukiwaniu pracy. Zasady pisania życiorysu i listu motywacyjnego. Pomoc w napisaniu życiorysu i listu motywacyjnego. Formularz aplikacyjny – wypełnianie kwestionariuszy osobowych.

2013-07-08

Filia Młodziezowego Biura Pracy w Pyskowicach, która mieści się przy ul. Strzelców Bytomskich 3, pok. 106 (parter) w budynku Urzędu Miejskiego w Pyskowicach dysponuje następującymi ofertami pracy sezonowej dla osób uczących się: pracownik pomocniczy hali marketu/wykładanie towaru; kasjer/kasjerka; obsługa imprez plenerowych; pracownik restauracji; pracownik magazynowy; pomocnik drukarza; kolporter ulotek; osoby do roznoszenia ulotek reklamowych i rozwieszania plakatów; pakowacz/sortowacz warzyw; hostessa/promotor. Szczegółowych informacji nt. powyższych ofert pracy udzielają pracownicy MBP. Biuro dysponuje również ofertami pracy stałej i krótkoterminowej dla absolwentów oraz osób pozostających bez pracy. Korzystanie z usług biura jest całkowicie bezpłatne. Wszystkie osoby zainteresowane ww. ofertami pracy lub ofertami pracy stałej serdecznie zapraszamy do siedziby biura od poniedziałku do środy w godz. 7.30- 15.30, czwartek 7.30- 17.30, piątek 7.30- 13.30 (przed zgłoszeniem się do biura prosimy najpierw o kontakt telefoniczny pod nr tel. 32 332 60 05).

2013-07-04

Serdecznie zapraszamy na festyn dla dzieci, który odbędzie się 12 lipca br. (piątek) od godziny 17.00 na placu zabaw przy ul. Traugutta. W programie liczne konkursy, gry, zabawy ruchowe dla dzieci, zjeżdżalnia i trampolina. Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne nagrody - niespodzianki! Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych festyn zostanie odwołany. 

2013-07-04

Z uwagi na przerwę wakacyjną dyżur Społecznej Komisji Mieszkaniowej zostaje odwołany w miesiącach: lipiec, sierpień 2013 r.

2013-07-02

5 lipca (piątek) br. o godz. 18.00 w pyskowickiej Galerii „PodCień" odbędzie się pokonkursowy wernisaż, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w konkursach: fotograficznym „Pyskowice magicznie" oraz literackim „Historia z Pyskowicami w tle". Organizatorem konkursów oraz wystawy jest Stowarzyszenie Ludzie Miasta. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę