Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2009 styczeń

2009-01-29
Ukazał się styczniowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: Styczeń Nr 1 (147) .
2009-01-29

W dniu 15.12.2008 r. zostały ukończone roboty budowlane w ciągu ul. Poznańskiej tj. drodze wojewódzkiej nr DW 901 w Pyskowicach, przedmiotem których była budowa chodnika na odcinku od Cmentarza Komunalnego do siedziby firmy Schenker z zatokami autobusowymi oraz wysepką azylu dla pieszych na przejściu do Cmentarza.

2009-01-22

W dniu 22 stycznia odbyło się oficjalne przekazanie radiowozu, w którym udział wzięli Jolanta Drozd - Przewodnicząca Rady Miejskiej, Wacław Kęska - burmistrz, Wiesław Leszczyński - zastępca burmistrza, Andrzej Bąk - Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Teofil Marcinkowski - Komendant Miejski Policji w Gliwicach, Mariusz Luszawski - Komendant Komisariatu Policji w Pyskowicach i jego zastępca Maciej Hereźniak.

2009-01-22

Burmistrz Miasta Pyskowice zaprasza do składania ofert kandydatów na członków Społecznej Komisji Mieszkaniowej działającej przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach.

2009-01-20

Po dwóch latach batalii Pyskowice zostały członkiem Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Pasażerowie nie odczują różnicy. Istotne jest to przede wszystkim ze względu na budżet Gminy. Dzięki członkostwu, w roku bieżącym, koszty za obsługę połączeń są mniejsze o około 300 tysięcy złotych.

2009-01-16

Serdecznie zapraszamy na Galę Jasełkową, podczas której wystąpią najlepsze zespoły tegorocznego Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szopkowych. Uroczysta Gala odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu 18 stycznia o godzinie 17.00.

2009-01-15
W dniu dzisiejszym, 15 stycznia, odbył się XIV wojewódzki "Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik-Piekarz". Zawody organizowane są w naszym mieście po raz trzeci. Przeprowadzone zostały w firmie Polmarkus, która udostępniła sale, oraz zapewniła sprzęt i produkty.
2009-01-15

W środę, 21 stycznia o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXX sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2009-01-15

Zakończył się pierwszy realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach projekt systemowy „Trampolina - sięgaj wyżej" finansowany ze środków Gminy i Europejskiego Funduszu Społecznego. W projekcie udział wzięło 16 osób, które wykazały ogromne zaangażowanie i konsekwencję w dążeniu do celu, tj. do poprawy własnej sytuacji życiowej.

2009-01-13

Serdecznie zapraszamy 17 stycznia (sobota) o godzinie 17.00 do Muzeum Miejskiego w Ratuszu na otwarcie wystawy historycznej „Kresowianie - Mieszkańcy Pyskowic". Wstęp wolny!

2009-01-13

Serdecznie zapraszamy 14 stycznia (środa) o godzinie 17.00 do Galerii PODcień w Ratuszu na wernisaż wystawy malarstwa grupy Obsydian. Wstęp wolny!

2009-01-12

XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku całość imprezy, w tym Światełko do Nieba i uroczysty polonez na kilkadziesiąt par odbyły się na Rynku. Pieniądze zebrane przez 70 wolontariuszy pyskowickego sztabu, któremu przewodniczy Anna Smyl są jeszcze liczone. Jednak już teraz wiemy że zebrano ponad 20 tysięcy złotych!

2009-01-09

Już w najbliższą niedzielę 11 stycznia odbędzie się XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku tematem jest wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Pyskowicki sztab WOŚP serdecznie zaprasza na Rynek.

2009-01-08
Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Samorządem Miasta Pyskowice i Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, pyskowiccy policjanci otrzymali nowy radiowóz marki Kia Ceed. Samorząd naszego miasta przeznaczył na ten cel kwotę 60 tysięcy złotych.
2009-01-05

Ruszyły bezpłatne szczepienia przeciwko meningokokom typu C dla siedmiolatków zamieszkałych w Pyskowicach. Szczepienia sfinansuje Gmina Pyskowice. Tym samym nasze miasto dołącza do rosnącego grona samorządów, które chcą sprostać najważniejszym społecznym oczekiwaniom, aktywnie angażując się w ochronę zdrowia i życia mieszkańców.

2009-01-05

Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie realizuje projekt bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego. Skierowany jest on do osób legitymujących się dyplomem ukończenia szkoły wyższej, zamierzających wykonywać zawód nauczyciela przedmiotu zawodowego (grupy przedmiotów zawodowych) mogących zakwalifikować się do jednej z grup: technicznej, ekonomicznej lub medycznej.

2009-01-05

Serdecznie zapraszamy na X Wojewódzki Przegląd Zespołów Szopkowych, który odbędzie się 16 stycznia (piątek) o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz na Galę Jasełkową, w której udział wezmą laureaci oraz nagrodzone zespoły. Gala odbędzie się 18 stycznia (niedziela) o godzinie 17.00 w MOKiS. Regulamin konkursu

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę