Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2013 sierpień

2013-08-29

Informujemy, że w związku z organizacją imprezy plenerowej w dniach 7 i 8 września br. pn. „XV Dożynki Powiatu Gliwickiego i XX Dożynki w Pyskowicach", zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu gminnego położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Szpitalnej i Dworcowej.

2013-08-29

Serdecznie zapraszamy na XX pyskowickie Dożynki Miejskie oraz XV Dożynki Powiatu Gliwickiego, które odbędą się 7-8 września br. na placu przy zbiegu ulic Wojska Polskiego, Szpitalnej i Dworcowej w Pyskowicach. Podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Tradycyjnie już, w niedzielę po mszy dożynkowej, ulicami miasta przemaszeruje barwny, największy na Śląsku korowód dożynkowy. Na uczestników dożynek czekać będzie loteria z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Przez dwa dni na dożynkowej scenie zaprezentują się grupy biesiadne, kabaretowe, gwiazdy disco czy zespoły coverowe. Gwiazdą jubileuszowych dożynek będzie popularny zespół „Skaldowie".

2013-08-28

Uwaga! Wyprzedaż Garażowa, która miała się odbyć w sobotę 31 sierpnia br. z przyczyn niezależnych od organizatorów odbędzie się w innym terminie. W imieniu organizatorów – Stowarzyszenia Ludzie Miasta – przepraszamy. Informacja o nowym terminie wydarzenia pojawi się wkrótce w aktualnościach na naszej stronie oraz na pyskowickim profilu na Facebook'u.

2013-08-27

Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają 1 września br. (niedziela) na uroczystości upamiętniające 74. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Program uroczystości: 9.45 msza św. w intencji Ojczyzny (kościół pw. św. Mikołaja w Pyskowicach); 11.15 przemarsz pocztów sztandarowych, władz miasta, mieszkańców pod Pomnik Patriotyczny: „W hołdzie poległym, pomordowanym i zamęczonym Polakom – obrońcom Ojczyzny"; rys historyczny – referent – Władysław Macowicz; złożenie kwiatów. Serdecznie zapraszamy!

2013-08-26

Serdecznie zapraszamy na pierwszą wielką wyprzedaż garażową, która odbedzie się 31 sierpnia br. (sobota) na placu przy parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach, podczas której będzie można sprzedawać, wymieniać, kupować m.in. ubrania, meble, ozdoby itp. Organizatorzy: Stowarzyszenie "Ludzie Miasta", Miejski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Więcej informacji: Wyprzedaż Garażowa

2013-08-26

Zapraszamy rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży uczącej się do zapoznania się z warunkami przyznawiania stypendium szkolnego czy wyprawki szkolnej w roku szkolnym 2013/2014. Szczegółowe informacje, warunki przyznawania pomocy, terminy składania wniosków dostepne są w zakładce: Jednostki Organizacyjne/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych.

2013-08-26

W środę 28 sierpnia br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXXIV sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2013-08-21

Filia Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Pyskowicach (budynek Urzedu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, parter, pok. nr 106) pilnie poszukuje osób zainteresowanych poniższą ofertą pracy: Stanowisko: Osoby do obsługi grill baru (m.in. obsługa grilla, nalewanie i podawanie napojów). Miejsce pracy: Czechowice k/Gliwic - PIKNIK FIRMY TAURON.

2013-08-21

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: LIPIEC/SIERPNIEŃ NR 7/8 (201/202).

2013-08-21

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Gliwicach działając na podst. art. 110 w §3 ustawy z dn. 17.06.1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tj. Dz.U. z 2012 r. poz. 1015 z późn. zm.) ogłasza I termin licytacji nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Pyskowicach przy ul. Poznańskiej 9.

2013-08-20

Nagrody dla zwycięzców zawodów strzeleckich, które odbyły się 17 sierpnia br. na strzelnicy w Dzierżnie można odbierać w Wydziale Kultury Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 103, 104) do 20 września br.

 

2013-08-20

24 sierpnia br. (sobota) na boisku przy ulicy Piaskowej w Dzierżnie od godziny 14.00 odbywać się będzie Moto Rock Metal Festiwal „Niech cisza milczy II". Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

2013-08-19

Serdecznie zapraszamy na festyn dla dzieci, który odbędzie się 23 sierpnia br. (piątek) od godziny 17.00 na placu zabaw przy ul. Traugutta. W programie liczne konkursy, gry, zabawy ruchowe dla dzieci, zjeżdżalnia, zamek dmuchany i trampolina. Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne nagrody - niespodzianki! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych festyn zostanie odwołany. Organizatorzy: Rada Miejska, Burmistrz Pyskowic, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu.

2013-08-19

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się na Placu Kopernika 22 sierpnia br. o godz. 10.00. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych turniej zostanie odwołany.

2013-08-19

30 sierpnia br. (piątek) Urząd Miejski w Pyskowicach czynny będzie od godz. 7.30 do 15.30.

2013-08-14

Przypominamy, że w związku z przejęciem przez Gminę Pyskowice odpowiedzialności za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od dnia 1.07.2013r. obowiązują nowe harmonogramy wywozu odpadów komunalnych. Harmonogramy są dostępne do odbioru w siedzibie MPGK sp. z o.o. przy ul. Zaolszany 3 oraz do pobrania w zakładce: GOSPODARKA KOMUNALNA/ODPADY. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o informowanie pracowników Urzędu Miejskiego w Pyskowicach o ewentualnych zaobserwowanych zadniedbaniach dotyczących wywozu odpadów komunalnych. Z uwagi na to, że usługa jest wykonywana w godzinach pomiędzy 6.00 a 22.00, informację prosimy przekazywać dnia następnego po dniu wskazanym w harmonogramie, telefonicznie pod nr tel. (32) 332 60 12/13 lub e-mailem na adres: info@pyskowice.pl.

2013-08-14

W przypadku prowadzenia segregacji odpadów komunalnych uprzejmie prosimy o wystawianie pełnych worków z posegregowanymi odpadami. Jeśli w podanym w harmonogramie terminie wywozu odpadów posegregowanych worek jest wypełniony tylko częściowo prosimy o wystawienie go po zapełnieniu w kolejnym terminie wywozu. Przypominamy, że chociaż worki wydawane są bez ograniczeń i bezpłatnie to koszt ich zakupu został wliczony w wysokość opłaty. Nadmierne zużycie worków generuje dodatkowe koszty, a to w przyszłości może wpłynąć na wzrost stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

2013-08-13

17-18 sierpnia br. na boisku w Dzierżnie odbędzie się dwudniowy festyn. W ramach imprezy rozegrane zostaną zawody sportowe, przeprowadzone zostaną gry i konkursy dla dzieci, a także odbędą się występy artystyczne oraz zabawy taneczne. Ponadto: wyborne swojskie jadło, mini wesołe miasteczko. Organizatorzy: Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu.

2013-08-08

Tradycyjnie już podczas wakacyjnej przerwy w nauce w pyskowickich szkołach i przedszkolach odbywają się prace remontowe i modernizacyjne. Największy zakres prac remontowych prowadzony jest w Przedszkolu nr 5. Mniejsze remonty i modernizacje odbywają się w Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 6, Zespole Szkół, Gimnazjum nr 1, Przedszkolu nr 1 oraz w Żłobku Miejskim. 

2013-08-07

Serdecznie zapraszamy bezrobotne osoby niepełnosprawne, w przedziale wiekowym 15-27 lat, z Pyskowic i okolic do wzięcia udziału w projekcie „Podejmij wyzwanie". Uczestnicy kursu zdobędą nowe umiejętności, kwalifikacje oraz wiedzę niezbędną do zwiększenia swoich szans na rynku pracy. Organizatorzy zapewniają w trakcie szkoleń: materiały szkoleniowe, catering, zwrot kosztów dojazdu na kursy oraz stypendium szkoleniowe. Udział w projekcie jest bezpłatny. Szczegóły projektu oraz warunki uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej www.podejmijwyzwanie.info.

2013-08-01

Od 1 sierpnia br. nastąpią zmiany trasy linii autobusowych nr 71 i 126. Linia nr 71 będzie obsługiwała przystanki w ciągu ulicy Przyszowskiej, natomiast autobusy linii nr 126 zostaną przekierowane do obsługi przystanków w ciągu ulicy Zygmuntowskiej. Dodatkowo wprowadzone zostają korekty godzin odjazdów tych linii.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę