Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2013 sierpień

2013-08-29

Informujemy, że w związku z organizacją imprezy plenerowej w dniach 7 i 8 września br. pn. „XV Dożynki Powiatu Gliwickiego i XX Dożynki w Pyskowicach", zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu gminnego położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Szpitalnej i Dworcowej.

2013-08-29

Serdecznie zapraszamy na XX pyskowickie Dożynki Miejskie oraz XV Dożynki Powiatu Gliwickiego, które odbędą się 7-8 września br. na placu przy zbiegu ulic Wojska Polskiego, Szpitalnej i Dworcowej w Pyskowicach. Podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Tradycyjnie już, w niedzielę po mszy dożynkowej, ulicami miasta przemaszeruje barwny, największy na Śląsku korowód dożynkowy. Na uczestników dożynek czekać będzie loteria z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Przez dwa dni na dożynkowej scenie zaprezentują się grupy biesiadne, kabaretowe, gwiazdy disco czy zespoły coverowe. Gwiazdą jubileuszowych dożynek będzie popularny zespół „Skaldowie".

2013-08-28

Uwaga! Wyprzedaż Garażowa, która miała się odbyć w sobotę 31 sierpnia br. z przyczyn niezależnych od organizatorów odbędzie się w innym terminie. W imieniu organizatorów – Stowarzyszenia Ludzie Miasta – przepraszamy. Informacja o nowym terminie wydarzenia pojawi się wkrótce w aktualnościach na naszej stronie oraz na pyskowickim profilu na Facebook'u.

2013-08-27

Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają 1 września br. (niedziela) na uroczystości upamiętniające 74. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Program uroczystości: 9.45 msza św. w intencji Ojczyzny (kościół pw. św. Mikołaja w Pyskowicach); 11.15 przemarsz pocztów sztandarowych, władz miasta, mieszkańców pod Pomnik Patriotyczny: „W hołdzie poległym, pomordowanym i zamęczonym Polakom – obrońcom Ojczyzny"; rys historyczny – referent – Władysław Macowicz; złożenie kwiatów. Serdecznie zapraszamy!

2013-08-26

Serdecznie zapraszamy na pierwszą wielką wyprzedaż garażową, która odbedzie się 31 sierpnia br. (sobota) na placu przy parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach, podczas której będzie można sprzedawać, wymieniać, kupować m.in. ubrania, meble, ozdoby itp. Organizatorzy: Stowarzyszenie "Ludzie Miasta", Miejski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Więcej informacji: Wyprzedaż Garażowa

2013-08-26

Zapraszamy rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży uczącej się do zapoznania się z warunkami przyznawiania stypendium szkolnego czy wyprawki szkolnej w roku szkolnym 2013/2014. Szczegółowe informacje, warunki przyznawania pomocy, terminy składania wniosków dostepne są w zakładce: Jednostki Organizacyjne/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych.

2013-08-26

W środę 28 sierpnia br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXXIV sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2013-08-21

Filia Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Pyskowicach (budynek Urzedu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, parter, pok. nr 106) pilnie poszukuje osób zainteresowanych poniższą ofertą pracy: Stanowisko: Osoby do obsługi grill baru (m.in. obsługa grilla, nalewanie i podawanie napojów). Miejsce pracy: Czechowice k/Gliwic - PIKNIK FIRMY TAURON.

2013-08-21

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: LIPIEC/SIERPNIEŃ NR 7/8 (201/202).

2013-08-21

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Gliwicach działając na podst. art. 110 w §3 ustawy z dn. 17.06.1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tj. Dz.U. z 2012 r. poz. 1015 z późn. zm.) ogłasza I termin licytacji nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Pyskowicach przy ul. Poznańskiej 9.

2013-08-20

Nagrody dla zwycięzców zawodów strzeleckich, które odbyły się 17 sierpnia br. na strzelnicy w Dzierżnie można odbierać w Wydziale Kultury Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 103, 104) do 20 września br.

 

2013-08-20

24 sierpnia br. (sobota) na boisku przy ulicy Piaskowej w Dzierżnie od godziny 14.00 odbywać się będzie Moto Rock Metal Festiwal „Niech cisza milczy II". Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

2013-08-19

Serdecznie zapraszamy na festyn dla dzieci, który odbędzie się 23 sierpnia br. (piątek) od godziny 17.00 na placu zabaw przy ul. Traugutta. W programie liczne konkursy, gry, zabawy ruchowe dla dzieci, zjeżdżalnia, zamek dmuchany i trampolina. Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne nagrody - niespodzianki! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych festyn zostanie odwołany. Organizatorzy: Rada Miejska, Burmistrz Pyskowic, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu.

2013-08-19

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się na Placu Kopernika 22 sierpnia br. o godz. 10.00. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych turniej zostanie odwołany.

2013-08-19

30 sierpnia br. (piątek) Urząd Miejski w Pyskowicach czynny będzie od godz. 7.30 do 15.30.

2013-08-14

Przypominamy, że w związku z przejęciem przez Gminę Pyskowice odpowiedzialności za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od dnia 1.07.2013r. obowiązują nowe harmonogramy wywozu odpadów komunalnych. Harmonogramy są dostępne do odbioru w siedzibie MPGK sp. z o.o. przy ul. Zaolszany 3 oraz do pobrania w zakładce: GOSPODARKA KOMUNALNA/ODPADY. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o informowanie pracowników Urzędu Miejskiego w Pyskowicach o ewentualnych zaobserwowanych zadniedbaniach dotyczących wywozu odpadów komunalnych. Z uwagi na to, że usługa jest wykonywana w godzinach pomiędzy 6.00 a 22.00, informację prosimy przekazywać dnia następnego po dniu wskazanym w harmonogramie, telefonicznie pod nr tel. (32) 332 60 12/13 lub e-mailem na adres: info@pyskowice.pl.

2013-08-14

W przypadku prowadzenia segregacji odpadów komunalnych uprzejmie prosimy o wystawianie pełnych worków z posegregowanymi odpadami. Jeśli w podanym w harmonogramie terminie wywozu odpadów posegregowanych worek jest wypełniony tylko częściowo prosimy o wystawienie go po zapełnieniu w kolejnym terminie wywozu. Przypominamy, że chociaż worki wydawane są bez ograniczeń i bezpłatnie to koszt ich zakupu został wliczony w wysokość opłaty. Nadmierne zużycie worków generuje dodatkowe koszty, a to w przyszłości może wpłynąć na wzrost stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

2013-08-13

17-18 sierpnia br. na boisku w Dzierżnie odbędzie się dwudniowy festyn. W ramach imprezy rozegrane zostaną zawody sportowe, przeprowadzone zostaną gry i konkursy dla dzieci, a także odbędą się występy artystyczne oraz zabawy taneczne. Ponadto: wyborne swojskie jadło, mini wesołe miasteczko. Organizatorzy: Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu.

2013-08-08

Tradycyjnie już podczas wakacyjnej przerwy w nauce w pyskowickich szkołach i przedszkolach odbywają się prace remontowe i modernizacyjne. Największy zakres prac remontowych prowadzony jest w Przedszkolu nr 5. Mniejsze remonty i modernizacje odbywają się w Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 6, Zespole Szkół, Gimnazjum nr 1, Przedszkolu nr 1 oraz w Żłobku Miejskim. 

2013-08-07

Serdecznie zapraszamy bezrobotne osoby niepełnosprawne, w przedziale wiekowym 15-27 lat, z Pyskowic i okolic do wzięcia udziału w projekcie „Podejmij wyzwanie". Uczestnicy kursu zdobędą nowe umiejętności, kwalifikacje oraz wiedzę niezbędną do zwiększenia swoich szans na rynku pracy. Organizatorzy zapewniają w trakcie szkoleń: materiały szkoleniowe, catering, zwrot kosztów dojazdu na kursy oraz stypendium szkoleniowe. Udział w projekcie jest bezpłatny. Szczegóły projektu oraz warunki uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej www.podejmijwyzwanie.info.

2013-08-01

Od 1 sierpnia br. nastąpią zmiany trasy linii autobusowych nr 71 i 126. Linia nr 71 będzie obsługiwała przystanki w ciągu ulicy Przyszowskiej, natomiast autobusy linii nr 126 zostaną przekierowane do obsługi przystanków w ciągu ulicy Zygmuntowskiej. Dodatkowo wprowadzone zostają korekty godzin odjazdów tych linii.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę