Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2018 sierpień

TVP3 Katowice
2018-08-31

Na początku sierpnia gościliśmy w naszym mieście ekipę telewizyjną popularnego programu Zgadnij! Napisz! Wygraj! stacji regionalnej TVP3 Katowice. Nagrany został materiał prezentujący dwa pyskowickie obiekty, które trzeba będzie odgadnąć, aby wziąć udział w zabawie i móc walczyć o atrakcyjne upominki. Na emisję programu, kiedy zaprezentowane zostaną dwie zagadki dotyczące naszego miasta, zapraszamy 1 września o godz. 19.40, oczywiście do TVP3 Katowice. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wyłonienie zwycięzców odbędzie się 8 września o godz. 19.40. Program zrealizowała telewizja TVP3 Katowice, natomiast nagrody w zabawie ufundował pyskowicki samorząd i restauracja UMAMI Piąty Smak. Będą to dwa zestawy, w których znajdą się: długopis Parker, voucher o wartości 100 zł do wykorzystania w restauracji UMAMI Piąty Smak oraz materiały i gadżety promocyjne Pyskowic. Wszystkich mieszkańców zapraszamy do oglądania tych programów z Pyskowicami w tle oraz do wzięcia udziału w zabawie. Powodzenia!

Informacje Rady Miejskiej
2018-08-31

W czwartek 6 września br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się LII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

Informacje Urzędu Miejskiego
2018-08-29

W związku z nieobecnością Burmistrza Miasta oraz jego Zastępcy w czwartek 30 sierpnia nie odbędzie się przyjmowanie skarg i wniosków mieszkańców. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i zapraszamy w kolejne czwartki. Dodatkowo informujemy, że wszystkie wydziały urzędu pracują bez zmian i przypominamy, że Burmistrz Miasta lub jego Zastępca przyjmują skargi i wnioski mieszkańców w każdy czwartek w godzinach od 15.00 do 17.00 (pok. 215, I piętro Urzędu Miejskiego). W tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, skargi i wnioski przyjmowane są w godzinach od 10.00 do 12.00, natomiast od 15.00 do 17.00 przez wyznaczonych pracowników.

XXV Dożynki Pyskowickie
2018-08-29

W dniach 8-9 września br. w Pyskowicach odbędą się XXV Dożynki Miejskie. Podczas dwudniowego wydarzenia na „placu dożynkowym" nie zabraknie atrakcji i dobrej zabawy dla całych rodzin, wszystkich mieszkańców Pyskowic oraz przyjezdnych. Na uczestników czekać będą koncerty i występy artystyczne, uroczysta msza św. dożynkowa, korowód dożynkowy oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Na pyskowickiej scenie zlokalizowanej przy zbiegu ulic: Dworcowej, Szpitalnej, Wojska Polskiego zagrają m.in. BRATHANKI czy STEFANO TERRAZZINO. Serdecznie zapraszamy!

Narodowe Czytanie - logo
2018-08-28

W piątek 7 września br. o godz. 17.00 w parku przy placu Józefa Piłsudskiego odbędzie się Narodowe Czytanie powieści Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie", organizowane przez Samorząd Pyskowic i Miejską Bibliotekę Publiczną. Serdecznie zapraszamy!

XX Dożynki Powiatu Gliwickiego i Gminy Toszek
2018-08-28

Starostwo Powiatowe w Gliwicach zaprasza na jubileuszowe XX Dożynki Powiatu Gliwickiego i Gminy Toszek, które odbędą się w niedzielę 2 września br. w Ciochowicach. W programie sporo atrakcji m.in. barwny korowód dożynkowy, polowa msza święta, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup Diecezji Gliwickiej Jan Kopiec, występ Orkiestry Dętej Toszek. Po krótkim koncercie odbędzie się część oficjalna, czyli przekazanie chlebów dożynkowych, wręczenie nagród, upominków w przeglądzie koron dożynkowych. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Hanke.

Zjazd na "Ptasie osiedle"
2018-08-27

Wykonany został zjazd na „Ptasie osiedle” (droga gminna) z ul. Mickiewicza (droga krajowa). Zjazd w całości wykonany został z kostki betonowej, a jego powierzchnia to 90 m kw. Prace prowadziła firma  MB Mirosława Sternal z Kędzierzyna-Koźla, a koszt robót to 22 069,88 zł. Mamy nadzieję, że nowy zjazd poprawi bezpieczeństwo użytkowników i jednocześnie przypominamy, że na tym odcinku ul. Mickiewicza jest ograniczenie prędkości do 40 km/h.  

Turniej Skata Sportowego - plakat
2018-08-27

Starosta Gliwicki oraz Wójt Gminy Pilchowice zapraszają na XV Turniej Skata Sportowego o Puchar Starosty Gliwickiego, który odbędzie się 13 października 2018 r. od godz. 10.00 w sali GOK w Wilczy, ul. Karola Miarki 123. Na zwycięzców czekają puchary, dyplomy, nagrody i tytuł "Najlepszego Szkaciorza Powiatu Gliwickiego". Regulamin oraz szczegóły dotyczące ww. wydarzenia dostępne są na stronie internetowej http://www.starostwo.gliwice.pl.

Rekultywacja skladowiska odpadów
2018-08-23

Trwają prace związane z rekultywacją składowiska odpadów przy ul. Wrzosowej. Na teren składowiska dowożone są niezbędne materiały pozwalające na końcowe wypełnienie i zamknięcie obiektu. Wszelkie dostarczane odpady mieszczą się w kodach przewidzianych w procesie rekultywacyjnym i są to m.in.: gruz ceglany, tynki, elementy betonowe i kruszywa niezawierające asfaltu, minerały (np. piasek i kamienie), żużle, popioły paleniskowe, gleba i ziemia (w tym kamienie), kompost, ustabilizowane komunalne osady ściekowe. Aktualnie trwają prace związane z ułożeniem agrowłókniny, której zadaniem jest regulowanie procesu przenikania wód opadowych do bryły składowiska. Jednocześnie formowane są skarpy, których nachylenia wynikają z projektu technicznego rekultywacji III kwatery składowiska odpadów.

Remont mostu Nad Kanałem Gliwickim
2018-08-23

Trwają prace związane z przebudową mostu „Nad Kanałem Gliwickim" w ciągu ul. Piaskowej w Pyskowicach. Zakres prac zasadniczych, podzielony jest na 3 główne etapy.

Bieg jesieni 2018 - plakat
2018-08-22

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Pyskowic i okolic do udziału w Biegu Jesieni 2018, który odbędzie się w piątek 21 września br. o godz. 15.00 (weryfikacja uczestników biegu od godz. 14.00). Zawodnicy biec będą po obwodzie placu „dożynkowego" wokół ulic: Wojska Polskiego, Szpitalnej i Dworcowej. Uczestnicy rywalizować będą w dwudziestu jeden kategoriach wiekowych. Zapraszamy również zwolenników marszu Nordic Walking. Zawodnicy otrzymają pakiety startowe i medale, a dla zwycięzców przewidziane są puchary. Zapisy przyjmowane są do 18 września br. w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach pok. 102, telefonicznie pod nr tel. (32) 332 60 77 bądź w szkołach, do których uczęszczają potencjalni zawodnicy. Szczegóły dotyczące biegu, regulamin, wymagane zgody dostępne są w zakładce: Co, gdzie, kiedy?/Wydarzenia kulturalne i sportowe. Zapraszamy do udziału i do kibicowania!

Obwieszczenie Starosty Gliwickiego
2018-08-22

Starosta Gliwicki podaje do publicznej wiadomości informację o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, w tym do opracowania prognozy oddziaływania na środowisko do Projektu „Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Gliwickiego na lata 2018-2021 z perspektywą do roku 2025". Powyższy projekt wyznacza ramy dla realizacji późniejszych przedsięwzięć mogących znacząco wpłynąć na środowisko, wobec powyższego przystąpiono do strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

2018-08-22

Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Pyskowicach rozpoczyna prace nad projektem „Rocznego programu współpracy Gminy Pyskowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok". W związku z tym zwracamy się do organizacji pozarządowych działających na terenie Pyskowic o zgłaszanie propozycji priorytetowych zadań publicznych.

Tężnia solankowa
2018-08-21

W parku na placu Józefa Piłsudskiego powstała tężnia solankowa wraz z małą architekturą. Jest to zadanie, które wybrane zostało do realizacji przez mieszkańców w ramach II Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zamontowane przy schodach zostaną poręcze oraz podjazd.

Zawody strzeleckie - plakat
2018-08-17

19 sieprnia br. w godz. 14.00-17.00 na strzelnicy w Dzierżnie odbędą się zawody strzeleckie, które rozegrane zostaną w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni, młodzież. Najlepsi zawodnicy otrzymają puchary, dyplomy i drobne upominki. Wstęp wolny. Uwaga, w przypadku złych warunków atmosferycznych organizatorzy (Samorząd Pyskowic, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu, Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej Oddział Pyskowice) zastrzegają sobie prawo do odwołania zawodów.

Piknik historyczny
2018-08-14

19 sierpnia (niedziela) od godz. 15.00 na boisku sportowym w Dzierżnie odbędzie się piknik historyczny "Powrót do przeszłości". W programie m.in.: wczesnośredniowieczne obozowisko, pokazy zbrojne, gry i zabawy tematyczne, stanowiska: łucznicze, zbrojne, rzemieślnicze, kuchenne, jadło i napitek wczesnośredniowieczny, pokaz ognia (ok. godz. 20.30). Serdecznie zapraszamy!

Informacje Rady Miejskiej
2018-08-14

W poniedziałek 20 sierpnia br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się LI sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Zmiany w funcjonowaniu linii nr 707
2018-08-14

W związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu na czas prac remontowo-modernizacyjnych mostu „Nad Kanałem Gliwickim" w ciągu ul. Piaskowej, KZK GOP informuje, że wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu linii nr 707. Na czas trwania tymczasowej organizacji ruchu, wyłączona została możliwość przejazdu odcinkiem ul. Piaskowej.

Kino pod chmurką - plakat
2018-08-13

Serdecznie zapraszamy na filmowe poniedziałki w Pyskowicach na placu "dożynkowym" przy zbiegu ulic Wojska Polskiego, Dworcowej i Szpitalnej. Kino plenerowe pod chmurką odbędzie się 13, 20 oraz 27 sierpnia od godz. 20.00. Trzy filmy jednego wieczoru - na początek każdego wieczoru kino familijne dla dzieci. Wstęp wolny!

Oferty pracy
2018-08-10

W związku z realizacją projektu pn. „Aktywni razem – Centrum Wsparcia Rodziny w Pyskowicach", który będzie realizowany w CWR w Pyskowicach przy ul. gen Władysława Sikorskiego 83, Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje kandydatów do pracy na stanowiska: psycholog dziecięcy (1/2 etatu), psycholog (1/2 etatu), terapeuta rodzinny (1/2 etatu), asystent rodziny (pełny etat).

Modernizacja ul. Szpitalnej
2018-08-07

Rozpoczęły się prace modernizacyjne na ul. Szpitalnej od ul. Wojska Polskiego do ul. Strzelców Bytomskich, w ramach których zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa oraz zatoki parkingowe z ekologicznej kostki brukowej typu aquaton. Wykonawcą prac jest firma Centrum Budowy Dróg Śląska Anna Smorońska z siedzibą w Rudzie Śląskiej wyłoniona w drodze przetargu. Zadanie zostanie zrealizowane za kwotę 361.478,78 zł. Planowane zakończenie prac do końca sierpnia br.

Wakacyjny numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2018-08-06

Ukazał się nowy, wakacyjny numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: LIPIEC/SIERPIEŃ NR 7/8 (261/262).

Informacja Urzędu Miejskiego w Pyskowicach
2018-08-03

Informujemy o uruchomieniu naboru uzupełniającego wniosków dla osób fizycznych (mieszkańców domków jednorodzinnych) chcących uzyskać w 2018 roku bezzwrotne dofinansowanie na realizację zadań termomodernizacyjnych w ramach "Programu ograniczenia niskiej emisji na terenie Gminy Pyskowice etap na rok 2018", polegających na trwałej likwidacji systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i jego zamianie na: ogrzewanie gazowe (kotły gazowe kondensacyjne); ogrzewanie węglowe (kotły retortowe spełniające wymagania min. 5 klasy normy PN-EN-303:5-2012); ogrzewanie na biomasę (kotły retortowe spełniające wymagania min. 5 klasy normy PN-EN-303:5-2012) oraz zakup i montaż kolektorów słonecznych do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Nabór będzie prowadzony do czasu wyczerpania wolnych miejsc do 20 sierpnia 2018 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.niskaemisja.ekoscan.pl

Drzewa przy dworcu PKP - informacja
2018-08-03

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców informujemy, że numeracja w kolorze pomarańczowym, która pojawiła się na drzewach w okolicach dworca PKP przy ul. Wolności została naniesiona przez geodetę aktualizującego mapy i nanoszącego na nie dane. Zapewniamy zaniepokojonych tą sytuacją mieszkańców, że drzewa nie będą wycinane, a farba na nich jest zmywalna.

Poidełka dla czworonogów
2018-08-01

Pyskowicki samorząd zadbał w te wakacje także o zaspokojenie podstawowych potrzeb naszych pupili, dla których upały są szczególnie trudne oraz niebezpieczne. Tego lata bowiem na terenie naszego miasta w lokalizacjach: przed budynkiem Urzędu Miejskiego oraz przed budynkiem Ratusza Miejskiego, zostały ustawione poidełka z miskami z wodą dla czworonogów. Takie samo mobilne poidełko pojawiło się również na placu „dożynkowym” podczas tegorocznych Dni Pyskowic i będzie się pojawiać na innych plenerowych miejskich wydarzeniach. Zachęcamy właścicieli, zwłaszcza psów, do korzystania z nich szczególnie w upalne, letnie dni. Mamy nadzieję, że rozwiązanie takie przyniesie choć odrobinę ulgi naszym czworonożnym przyjaciołom i pomoże im przetrwać ten trudny dla nich czas.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę