Otwarta Strefa Aktywności (OSA) przy ul. Jaworowej


Na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Jaworowej, powstała Otwarta Strefa Aktywności (OSA), która jest miejscem przeznaczonym do spotkań i rekreacji dla wszystkich grup wiekowych: dorosłych, dzieci, młodzieży oraz seniorów, zarówno tych w pełni sprawnych ruchowo jak i tych którym większa aktywność fizyczna będzie bardzo przydatna z punktu widzenia zdrowotnego. Strefa przy „Jaworowej" powstała w ramach rządowego Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019.

W celu zachęcenia ludzi w każdym wieku do aktywizacji i ruchu na świeżym powietrzu wybudowano siłownię plenerową, na którą składa się sześć urządzeń rozwijających wszystkie partie ciała, doposażono istniejący plac zabaw o urządzenia rozwijające równowagę tj. przeplotnia łukowa, huśtawka wagowa, huśtawka dwuosobowa, a także utworzono strefę gier i relaksu.

Osiedle przy ul Jaworowej dzięki programowi OSA, zyskało na estetyce przestrzeni publicznej i stało się miejscem integracji, rekreacji i odpoczynku.

 Dofinansowanie: 50 000,00 zł.