Cegiełka dla Pyskowic. Zostaw podatek w naszym mieście i przekaż 1,5 % pyskowickim OPP

Trwa akcja składania zeznań podatkowych PIT za rok 2022. Przepisy stanowią, że podatek dochodowy od osób fizycznych wraca w formie udziału do gminy, którą podatnik wskaże, jako miejsce zamieszkania. Bądź lokalnym patriotą - rozlicz swoje podatki w Pyskowicach. Udostępniamy do tego darmowe narzędzie – program "PITax.Łatwe podatki".

Miasto Pyskowice bierze udział w projekcie „Wspieraj lokalnie”, który organizowany jest przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Dzięki temu oddajemy w ręce mieszkańców bezpłatny program, który pozwala w prosty sposób dokonać rozliczenia podatku PIT za 2022 i i umożliwia przekazanie 1,5 proc. podatku na rzecz naszych, pyskowickich, organizacji pożytku publicznego.

Program „PITax.Łatwe podatki” umożliwia samodzielnie złożenie deklaracji PIT. Stwarza również zachętę do pozostawienia podatku w Pyskowicach. To podatki mieszkańców finansują rozwój miasta. Twój podatek to rozwój edukacji, infrastruktury, pomocy społecznej, to inwestycje lokalne dla Ciebie i Twoich bliskich. To z niego powstają nowe drogi, to dzięki nim mamy odnowiony park, nowoczesne centrum przesiadkowe, skatepark.

Dlatego też zachęcamy i zwracamy się z prośbą do mieszkańców Pyskowic, aby rozliczyli swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania. Konsekwencją będzie przekazanie udziałów z podatku dochodowego na konto naszej gminy. Pamiętaj, to ważne! W rozliczeniu rocznym wpisujemy adres pod którym faktycznie mieszkamy. To istotne szczególnie w przypadku osób, które posiadają inny adres zamieszkania i zameldowania.

Przypominamy, że w zakładce Na co idą moje pieniądze w łatwy, szybki i co niezwykle ważne przejrzysty sposób można sprawdzić jak wygląda budżet naszego miasta, jak kształtują się jego dochody i wydatki oraz na co przeznaczane są podatki mieszkańców.

Aby skorzystać z programu „PITax.Łatwe podatki” należy kliknąć ikonkę „Rozlicz PIT w Pyskowicach”, znajdującą się poniżej tekstu. Zachęcamy do skorzystania z listy lokalnych OPP dostępnej w programie i przekazania 1,5 % lokalnym organizacjom, które działają w Pyskowicach i pomagają naszym mieszkańcom.

Pamiętaj!

  • Nie zapomnij wpisać pyskowickiego adresu zamieszkania w formularzu PIT.

  • Nie musisz być zameldowany w Pyskowicach, wystarczy że tutaj zamieszkujesz.

  • Twój podatek to rozwój miejsca, w którym mieszkasz

  • Bądź lokalnym patriotą - rozlicz swój podatek w Pyskowicach.

Podatek zostawiony w Pyskowicach to Twoja cegiełka w budowę pomyślności miasta i jego mieszkańców.

Rozlicz PIT w Pyskowicach
Projekt „Wspieraj lokalnie” Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych powstał przy współudziale PITax.pl Łatwe podatki Rozliczenie PIT.
Projekt „Wspieraj lokalnie” Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych powstał przy współudziale PITax.pl Łatwe podatki Rozliczenie PIT.