Informacje bieżące


Ogólnopolska akcja w Pyskowicach!

 

Do naszej gminy trafiły bloczki, w których pacjent może zapisywać jakie lekarstwa przyjmuje, a także kasetki na leki. Teraz czekają, aby trafić w ręce seniorów. Artykuły stanowią element ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia”, której Pyskowic są partnerem.

Organizatorem akcji jest Polski Związek Producentów Leków bez Recepty we współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO – Głosem Seniora, pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Celem inicjatywy jest wsparcie pacjentów oraz lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu i dozowaniu leków. Nadużywanie i niewłaściwa ordynacja medykamentów może bowiem powodować ciężkie powikłania zdrowotne.

W ramach kampanii nasz samorząd otrzymał specjalne prezenty dla osób w wieku 60+. Są to pojemniczki na leki oraz bloczki z karteczkami, na których można zapisywać aktualnie przyjmowane leki, suplementy diety i inne środki wspomagające zdrowie.

Od jutra, 8 września, bloczki i kasetki można odbierać w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 3, na parterze w Biurze Obsługi Interesanta. Liczba pakietów jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy seniorów po odbiór!


DRODZY SENIORZY!

Informujemy, iż w ramach wdrażania metody zwalczania grypy sezonowej na sezon 2021/2022, planowane jest zapewnienie przez Ministra Zdrowia szczepionek przeciw grypie, również dla osób, które ukończyły 75 rok życia.

Zalecane aktualnie szczepienia będą dobrowolne i bezpłatne. Realizacja szczepień będzie przebiegać od października br. do stycznia 2022 r. lub do wyczerpania zapasów.

 


 

W ramach Śląskiej Akademii Senior@ Fundacja Partycypacji Społecznej zaprasza na szkolenia komputerowe skierowane dla Seniorów powyżej 65 roku życia zamieszkujących na terenie gminy Pyskowice (pełna lista pod adresem: https://cyfrowy-slask.com/gminy-uczestniczace/). Zajęcia odbywają się w 4-10-osobowych grupach pod opieką wyszkolonych specjalistów do pracy z osobami starszymi. Kurs obejmuje 90h szkoleniowych + 32h zajęć animacyjnych, w trakcie których każda grupa otrzymuje 400,00 zł na zakup wybranego produktu. Każdy uczestnik projektu po uzyskaniu 60% frekwencji otrzymuje za darmo nowy tablet na własność.

Zapewniony będzie sprzęt, Internet, trener.

Zainteresowane osoby mogą zgłosić się i uzyskać więcej informacji pod nr telefonu: 537 597 666 oraz adresem mailowym: paulina.jankowska@fundacja-spoleczna.pl

 

Wszelkie informacje znajdują się na stronie projektu: http://cyfrowy-slask.com

 

Realizacja projektu trwa do 30.09.2021 r. (zajęcia muszą zakończyć się w sierpniu 2021 roku)

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym projekcie.